Biopõhised materjalid

Screenshot kodulehele22024-04-01 150226
Screenshot kodulehele1 2024-04-01 150029
Screenshot kodulehele 2024-04-01 145709

Biolagunevate – peamiselt vetikapõhiste – materjalide ja nende aluseks olevate erinevate toorainetega eksperimenteerimine tehnoloogia- ja tootearenduse alal.

Käimasolevad projektid:

Taastuva bioressursi väärindamisel põhinevad nanomaterjalid ja -(tootmis)tehnoloogiad

Uurimisteema juht: Kärt Ojavee

Toetaja: HARNO IT Akadeemia 2021-2030

 

 

 

 

 

Lõppenud projektid:

Vetikad disainipõhiseks üleminekuks sinisesse biomajandusse /Algae

Sinise biomajanduse mitmekesisus Põhja- ja Baltikumi regioonis nõuab suuremat sektoritevahelist koostööd, kui tahame tõeliselt plaanida tegevusi, mis suudavad tuua kaasa ülemineku säästvamatele biopõhisele tulevikule. Biointegreeritud disaini tööriistakomplektid ja meetodid võivad aidata kaasa visioonide või esilekerkivate võimaluste arendamisele eelkõige selliste ülemaailmsete probleemidega tegelemise kontekstis nagu kliima, reostus, bioloogilise mitmekesisuse vähenemine ja loodusvarade ammendumine. Näiteks vees elavate fotosünteesivate  organismide- vetikate-  rohkem kui 72 500 liigist koosnevat mitmekesist rühma peetakse üha enam üheks planeedi suurimaks alakasutatud ressursiks. Uurimistegevuse käigus vahetame teadmisi, tehnoloogiainformtasiooni ja jälgime bioressursse Põhja- ja Baltimaade külgnevate rannikualade vahel ning integreerime mereökoloogiast ja tärkavast biotööstusest pärit oskuste kogumeid tulevikku vaatava disainivõimega, et kavandada jätkusuutliku arengu teid. Kasutades vetikaid vee biomassi allikana, keskendume nende rakendustele sellistes valdkondades nagu biomaterjalid, bioenergia (kütused) ja biopuhastusteenused, et aidata kaasa uuenduslikumate, säästvamate ja kaasavale sinisele biomajandusele Põhja- ja Baltikumi piirkonnas.

Uurimisteema juht: Kärt Ojavee

Koostööpartnerid: Aalto University, Design School Kolding, Origin by Ocean, Danish Knowledge Centre for Seaweed, National Institute of Aquatic Resources, Iceland University of the Arts , Tallinn University, Stockholm Environment Institute, Vetik OÜ, Vilnius Academy of Arts, Hyndla

Projekti kestus: 2021- 2023

Rahastaja: Nordplus Horizontal 

ETIS: link

 

Jaga sõpradega:

Postitas EKA DT
Viimati muudetud