Kihtlisandustehnoloogiad

Design by @Benjometry

Lõppenud projektid:

3D -prinditud jalatsid

Maailm areneb tehnoloogiliselt koos jätkusuutlikkuse edenemisega ning eesmärk on disainida eesmärgipäraselt, rakendades jätkusuutlikke tootmisprotsesse. Täisadditiivse tootmise elutsükli töövoog suudab kiiresti muuta ideed tegelikkuseks ja pakub vahendeid, mis võimaldavad luua lõputuid disainivõimalusi. Additiivselt toodetud jalatsite sektor on uus, kuid olemas ning kasvab kiiresti. 3D-printimise kasutamine jalatsite valmistamisel toob kaasa terve rea eeliseid nii kulude kui ka jõudluse osas. Lisaks sellele, et prototüüpimine on kiire ja paindlik, võimaldab 3D-printimine keerulisi võrestruktuure, mis muidu oleksid võimatud valmistada, avades tee kohandatud kergete sobivate lahenduste loomiseks, mis on loodud vedrustuse ja kiiruse jaoks. 3D-printimine on tehnoloogia, mis kiiresti arendab disaini ja tootmist. Sellel on suur potentsiaal ka jätkusuutlikkuse valdkonnas, pakkudes paindlikkust sisendivaliku osas. 3D-printimise tööstus tähendab olla innovatsiooni ja tehnoloogia esirinnas. 3D-printimine võib pakkuda eeliseid väiksemate või kohandatud seeriate tootmisel.

Arendussuuna juht: Kristiina Nurk

Arendusrühma liikmed: Madis Kaasik

Projekti kestus: 2022- 2024

Rahastaja: Nordplus Higher Education

ETIS: link

 

3D-printimissüsteemiga ühilduvate kihtlisandustehnoloogiate väljaarendamine eksperimentaalsete disainilahenduste prototüüpimise laborisse 

Uurimistegevuse eesmärgiks oli 3D-printimissüsteemiga kihtlisandustehnoloogiate väljaarendamine, sealhulgas tehnoloogiaga alustaja põhioskusi toetava e-õppematerjali Digitaalne prototüüpimine koostamine, eesmärgiga aidata kaasa vastavate IKT-alaste oskuste ja teadmiste laiendamisele disainivaldkonda.

Arendusteema juht: Madis Kaasik

Arendusrühma liikmed:

Lauri Kilusk, Urmas Puhkan, Kaiko Kivi, Anna-Liisa Laarits

Koostööpartnerid: Spraytec OÜ, ADDlab, Aalto Ülikool, Studio UNFOLD

Projekti periood: 2020- 2021

Rahastajad:  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA), HARNO IT Akadeemia programm 2021-2030

Jaga sõpradega:

Postitas EKA DT
Viimati muudetud