TASE ’15 programm

TASE ’15 Programm

Ajalooline lõpunäituste traditsioon on aastatega kooli seinte vahelt kasvanud suureks noore kunsti, disaini ja arhitektuuri sündmuseks TASE, mis hõlmab endas üle linna toimuvaid Eesti Kunstiakadeemia üliõpilas- ja lõputöödenäituseid ja üritusi, sh tudengite isik- ja grupinäituseid, omaalgatuslikke arhitektuuri-, kunsti- ja disainiprojekte, ERKI Moeshowd ning magistritööde näitust.  Tänavu lisandub programmi koostöös Kino Sõprusega esmakordselt TASE FILM – Eesti Kunstiakadeemia tudengifilmide linastused, kus kahel päeval tulevad ekraanile 2014/15 õppeaasta valitud videod, lühifilmid ja animafilmid.  EKA galeriis, (Kunstihoone hoovis, Vabaduse väljak 6/8) hõivavad kevadele kohaselt pinna samuti akadeemia lõpetajate näitused – juuni lõpuni on seal avatud keraamika eriala magistrandi Kristel Saani isiknäitus.

Sel aastal kulmineerub TASE ’15 aga 4.-14. juunini toimuva magistri- ja tudengitöödenäitusega Eesti Kunstiakadeemia tulevases õppehoones. Lisaks kõigi nelja teaduskonna magistrantidele saab endises vabrikuhoones näha graafilise disaini osakonna bakalaureuseastme lõpetajate töid ning mitmeid projekte vabade kunstide tudengitelt.

Kogu näituse vältel on vanas sukavabrikus avatud pop-up pood ja kohvik, toimuvad avalikud kaitsmised ning visioonikonverents.   Poes tulevad müügile spetsiaalselt TASE jaoks toodetud SUVA sukavabriku sokid ja põlvikud ning veel mitmeid EKA tudengite disainitud esemeid.  Kohvikus saab mitmele korrusele valguvat näitust külastades vahepalaks keha kinnitada, tudengite valmistatud hõrgutisi nautida ja nähtu üle mõtteid vahetada.  Pikemat ja sisutihedat arutelu võimalust pakub aga 11. juunil toimuv konverents, kuhu tulevad oma rollist ja panusest ühiskonnas rääkima mitmed EKA vilistlased, tunnustatud disainerid, arhitektid, kunstiteadlased ja riigiametnikud.  Programm ja registreerumine: www.artun.ee/ekakonverents .

Postitas Välissuhete osakond

Viimati muudetud