Adobe Illustratori põhikursus

NB! Kursus on täitunud

Kursusele on oodatud disainihuvilised või ettevõtjad, kes soovivad ise disainida ikoone, logo või lihtsamaid illustratsioone ja väiksemaid trükiseid. Kursus on kasulik ka disaini erialadele astuda soovijatele, et teha algust meediagraafika olulise töövahendi omandamisega.

Kursus toimub kolmes osas, võimalik osaleda kogu kursusel või valida sobiv osa:

  • Adobe Illustrator 1. osa. 24 tundi baasoskuste omandamiseks
  • Adobe Illustrator 2. osa. 20 tundi keerulisemate ülesannetega õppeks
  • Adobe Illustrator 3. osa. 4-tunnine õpe trükiettevalmistusest

Osalemise eelduseks on arvuti kasutamise baasoskus. Koolitusel ei ole vaja varasemat Illustratori kasutamise kogemust. Kursuse läbimine eeldab iseseisvat tööd ning selleks arvuti ja Illustratori kasutamise võimalust.

Põhjalik kursus algab kõige lihtsamate kujunditega joonistamisest ning liigub edasi inspireerivate näidete varal logode, mustrite ja illustratsioonide maailma. Arvutigraafikaga oma disainimaitse ja loovuse väljendamiseks ei ole vaja head joonistamisoskust. Kursuse ülesanded on mitmekülgsed ja erineva raskusastmega, kõigile osalejatele leidub kursuse jooksul sobiv tase ja teema.

Vektorjoonistamise oskus tuleb kasuks, et oma loodut saaks kasutada nii trükis kui veebis. Adobe Illustrator on enimkasutatav vektorgraafika programm. Selle mitmekülgsed võimalused ja ühilduvus Adobe sarja teiste programmidega teeb Illustratori graafilise disaini asendamatuks töövahendiks.

Lisaks graafika disainimisele on Illustratoris võimalik koostada väiksemahulisemaid trükiseid – koos joonistusvahenditega on olemas teksti töövahendid ning saab importida fotosid.

Õpilaste tagasiside näitab, et kui jätta tundide vahele rohkem aega iseseisvaks tööks, siis ülesandeid tehes õpitu kinnistub paremini ja jõutakse kursuse lõpuks ka enamate oskusteni. Seetõttu toimub kursus kord nädalas ja eeldab iseseisvate harjutuste tegemist. Kursusel osaleja saab abiks põhjaliku konspekti ning tunni jooksul ülesannete juhised. Kodutööga tekkinud küsimused saavad järgmise tunni alguses vastuse.

Kursus lõpeb arvestustööga kokku lepitud teemal. Arvestustööks on illustratsioon, mis on viimistletum ja loomingulisem kui tunniülesanded. Lõputöid esitatakse ühisnäitusel. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja
Maris Lindoja, EKA interdistsiplinaarse multimeedia magistrer 2002. 30 aastat kogemust graafilise disainerina ja üle 20 aasta arvutigraafikuna. Eesti Kunstiakadeemias on ta seitse aastat õpetanud kasutama erinevaid graafikaprogramme ja juhendanud disainikursuseid. 

Eriolukorra lisainfo

Juhul, kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreernud isikul õigust lepingust taganeda vms.

Kogu kursus

Aeg: 21. septembrist kuni 7. detsembrini 2020 esmaspäeviti kell 18–21
Koht: Põhja puiestee 7, Eesti Kunstiakadeemia arvutiklass A407
Maht: 48 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 30 tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Hind: 650 eurot
Enne 7. septembrit registreerudes on võimalik tasuda ka kolme osamaksena: registreerudes tasutakse registreerimistasu 45 eurot, seejärel tasutakse 12. septembriks 305 eurot ja 31. oktoobriks 300 eurot.
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreeumine: kuni 14. septembrini 2020 või kuni osaluskohti jagub.

 

 


 

Esimene osa

  1. päev. Mis on vektorgraafika ja millal kasutada Illustratorit. Töökeskkonna ülevaade ja kohandamine. Joonistamine põhikujunditega ja nende kombineerimine piltmärgi disainimisel.
  2. päev. Pen ja Curvature töövahendiga joonistamise harjutused. Punkti omaduste muutmine kujundite joonistamiseks. Illustratsioon ühe joonega.
  3. päev. Erinevad värvisüsteemid ja värvipaleti korrastamine. Shape Builderi töövahend pindade värvimiseks. Geomeetriline illustratsioon näite järgi.
  4. päev. Kihtide paneeli kasutamine töö hõlbustamiseks. Värviüleminekutega (gradient) ruumilisuse kujutamine.
  5. päev. Mida peaks teadma pildi resolutsioonist. Fotode lisamise ja muutmise võimalused Illustratoris. Fotodest vektorjoonistuse saamine. Pilttähestik teksti, maski ja fotode kombineerimisega. Erinevate failiformaatide eksportimine.
  6. päev. Joonistamise põhivõtete kordamine. Disainiobjektide lihtsustamine põhikujunditeks. Minimalistlik portreeillustratsioon.

 

Esimene osa läbinu

  • On saanud ülevaate Illustratori töökeskkonnast ja selle võimalustest
  • Kasutab Illustratori töövahendeid ja -võtteid lihtsama graafika – piktogrammide või logode disainimiseks
  • Haldab Illustratori värvipaletti
  • Teab, kuidas vektorjoonistust salvestada vajalikesse formaatidesse
  • Oskab kombineerida fotot vektorjoonistusega.

Kursuse 1. osa lõpeb arvestusega, mille sisuks on etteantud ülesande lahendamine. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Aeg: 21. septembrist kuni 26. oktoobrini 2020 esmaspäeviti kell 18–21
Hind: 360 eurot

Enne 7. septembrit registreerudes on võimalik tasuda ka kolme osamaksena: registreerudes tasutakse registreerimistasu 45 eurot, seejärel tasutakse 12. septembriks 165 eurot ja 10. oktoobriks 150 eurot.

 


 

Teine osa

  1. päev. Teksti töövahendid ja lehekülgede haldamine. Teksti, fotode ja illustratsioonidega voldiku disain
  2. päev. Sulatuse (Blend) kasutamine kujunditest ja värvidest üleminekute saamiseks. Sulatuse ja efektide kombineerimine illustratsioonis.
  3. päev. Transform töövahendid ja efektid mustripinna loomiseks.
  4. päev. Live paint dünaamilise värviefekti kasutamine illustratsioonis. Recolor artwork paneel disainist erinevate värvivariantide saamiseks. Mustrite salvestamine.
  5. päev. Erinevad joonte kujud, pildist ja ornamendist jooned. Arvestustöö konsultatsioon.

Teise osa läbinu

  • On täiendanud oma Illustratori oskusi
  • Kombineerib erinevaid töövahendeid keerulisema illustratsiooni loomiseks
  • Kasutab illustratsioonis kujundite sulatusi, mustreid ja efekte
  • Koostab illustratoris lihtsama trükise

Kursuse 2. osa lõpeb arvestusega, mille sisuks on etteantud ülesande lahendamine. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Aeg: 2. novembrist kuni 30. novembrini 2020 esmaspäeviti kell 18–21
Hind: 300 eurot

 


 

Kolmas osa

  1. päev. Trükiettevalmistuse lisa. Erinevte paberite ja trükitehnikate võimaluste arvestamine disainis. Lehekülje suuruse ja lõikevaru määramine. Mis on protsess ja spot värvid ning kuidas neid kasutada. Mis on ületrükk (overprint) ja milleks see on vajalik. Järeltöötluse märkimine failis. Värviprofiilid ja trükikõlbliku PDF faili salvestamine.

Kursuse ajakava võib vastavalt osalejate huvidele ja oskustele varieeruda.

Kolmanda osa läbinu

Teab, kuidas salvestada trükikõlblikku faili.

Kursuse 3. osa lõpeb arvestusega, mille sisuks on etteantud ülesande lahendamine. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Aeg: 7. detsember 2020 kell 18–21
Hind: 60 eurot

 

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud