Arhitektuuri­joonistamise eelakadeemia

NB! Grupp on täitunud.

Arhitektuurijoonistamise kursus on mõeldud 16-26-aastastele noortele, kes on huvitatud arhitektuuri ja sisearhitektuuri eriala õppimisest Eesti Kunstiakadeemias ning kes pole varem arhitektuurijoonistamisega kokku puutunud. Kursusel õpitakse, kuidas edastada oma ideid joonistuste kaudu ning milliseid joonistusmaterjale kasutada.

Kursuse jooksul lahendatakse arhitektuuri ja sisearhitektuuri eriala sisseastumiseksami joonistusülesandeid, harjutatakse käelist tegevust ja töötatakse erinevate joonistusvahenditega. Käsitletakse ruumi ja arhitektuuri joonistamise eripärasid. Suurt tähelepanu pööratakse arhitektuuriobjektide joonistamise põhilistele oskustele: perspektiiv, kompositsioon, proportsioon, vorm, ruum, koht, materjalid ja tekstuurid.

Arhitektuurjoonistamise eelakadeemia uus tunniplaan


Kava

  1. sissejuhatus perspektiiviõpetusse (geomeetrilised vormid ja seadeldised)
  2. interjööri joonistamine
  3.  eksterjööri joonistamine (linnavaade)

Kursuse läbinu

  • omandab teadmised joonistuse väljendusvõimalustest, joonistusvahenditest ja põhilistest arhitektuurijoonistamise tehnikatest
  • saab geomeetriliste vormide, tehnilise iseloomuga objektide ja esemerühmade joonistamise kogemuse
  • saab arhitektuursete objektide joonistamise kogemuse

Hindamismeetod

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks oli valminud tööde esitlus. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja

Rauno Thomas Moss on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti eriala ja semiootika magistriõppe. Ta tegutseb maalikunstniku ja tarbegraafikuna ning on Tartu Ülikooli joonistamise, plastilise anatoomia ja üldkompositsiooni lektor.

 


 

Aeg: 30. mai – 15. juuni 2020 teisipäeviti kl 18.00–20.15 ja laupäeviti kl 10.00–13.00 (arvestus esmaspäeval, 15. juunil)
Koht: Põhja pst 7, Eesti Kunstiakadeemia, ruum A306 ja A307
Maht: 24 akadeemilist tundi auditoorset õpet ja 2 tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine

Lisateave: koolitus@artun.ee, 626 7326

Hind:

  • 16–21-aastasele 100 eurot
  • 22−26-aastasele 160 eurot

Grupp on täitunud.

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud