Arhitektuurijoonistamise eelakadeemia

Grupp on täitunud.

Arhitektuurijoonistamises joonistamiskursus on mõeldud neile, kes on huvitatud arhitektuuri ja sisearhitektuuri eriala õppimisest Eesti Kunstiakadeemias ning kes pole varem arhitektuuri joonistamisega kokku puutunud. Kursuse käigus õpitakse, kuidas edastada oma ideid joonistuste kaudu.

Kursuse jooksul lahendatakse arhitektuuri ja sisearhitektuuri eriala sisseastumiseksami joonistusülesandeid, harjutatakse käelist tegevust ja töötatakse erinevate joonistusvahenditega. Käsitletakse ruumi ja arhitektuuri joonistamise eripärasid. Suurt tähelepanu pööratakse arhitektuuriobjektide joonistamise põhilistele oskustele: perspektiiv, kompositsioon, proportsioon, vorm, ruum, koht, materjalid ja tekstuurid.

 

Kursuse sisu:

  • Joonistusmaterjalide (pliiats, sangviin ja marker), -vahendite ja joonistuslike väljendusvõimalustega (joon, pind) tutvumine.
  • Perspektiiv (geomeetrilised vormid). Perspektiivireeglite kasutamise tundmaõppimine.
  • Joone-pinna kujutamine.
  • Vabad improvisatsioonid.

Kursuse läbinu on:

  • omandanud teadmised joonistuse väljendusvõimalustest, joonistusvahenditest ja põhilistest arhitektuurijoonistamise tehnikatest;
  • saanud geomeetriliste vormide, tehnilise iseloomuga objektide ja esemerühmade joonistamise kogemuse;
  • saanud arhitektuursete objektide joonistamise kogemuse.

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks oli valminud tööde esitlus. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus. 2019/20. õppeaasta kevadsemestril on võimalik osaleda jätkukursusel „Arhitektuurijoonistamise eelakadeemia II“.

Juhendaja Urve Dzidzaria (MA) on tuntud monumentaalkunstnik, kes pärast Eesti Kunstiakadeemia lõpetamist on pühendunud suureformaadilistele monumentaaalteostele arhitektuuris. Ta on suurte kogemustega ja tunnustatud joonistamise õppejõud.

 


Aeg: 7. oktoobrist kuni 11. novembrini 2019 esmaspäeviti ja kolmapäeviti kl 18–20.15
Koht: Põhja pst 7, Eesti Kunstiakadeemia õpperuum A306
Maht: 33 akadeemilist tundi auditoorset õpet ja 19 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Vajalikud materjalid (esimeseks tunniks): 1 leht vatmanit (A1 formaadis), väiksemas formaadis visandipabereid (A2, A3 formaadis, võib olla ka pruun nn jõupaber), erineva tugevusega pliiatseid (2B–6B), sütt, sangviini, 2–4 eri tooni kandilise otsaga markereid.

Hind:

  • 100 eurot osalejatele vanuses 16–21 a 
  • 180 eurot osalejatele vanuses 22–26 a 

Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine
Grupi suurus: rühmas kuni 15 osalejat, minimaalselt 12 osalejat
Lisateave: koolitus@artun.ee, 626 7326

Registreerumine on lõppenud. Grupp on täitunud

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud