Canva kujundusprogrammi algõpe

 

Kursusel õpitakse kasutama kujundustarkvara Canva tasuta versiooni ning looma pilkupüüdvat graafikat ja infomaterjale sotsiaalmeedia või trüki jaoks. Kursusel õpitut saab edukalt rakendada enda toote või teenuse turundamisel, ettekannete jm esitlusmaterjalide loomisel, kutsete ja postrite ning teiste infomaterjalide kujundamisel.

Kursus on suunatud kõigile, kes loovad ning jagavad visuaalset infot, kuid veel ei soovi või ei vaja keerulisemaid kujundusprogramme – näiteks turundajatele, sotsiaalmeediahalduritele, kontoritöötajatele, ettevõtjatele ja õpetajatele.

Praktiliste näidete ja ülesannete abil saavad osalejad esmaseid teadmisi hea disaini põhimõtetest ning veebi- ja trükifailide spetsiifikast. Räägitakse ka, kuidas leida veebist kujunduste tegemiseks vajalikke pilte, kirjastiile ja graafikat ning millistel tingimustel neid tohib kasutada. Kursuse sisu võib vastavalt osalejate oskustele ja huvidele varieeruda.

 

Kava

  1. päev. Sissejuhatus, ülevaade Canva keskkonnast. Kujundamine olemasolevate mallide abil. Millised failid veebi, millised trükki. Kust saada inspiratsiooni ja materjale kujunduste loomiseks. Ülesanne: Facebooki päis ja postitus.
  2. päev. Värviteooria, värvid kujunduses, värv veebis ja trükis. Brändivärvide lisamine ja kasutamine. Trükifaili tegemise võimalused Canvas. Ülesanne: poster või flaier.
  3. päev. Teksti kasutamine, kirjastiili valik. Tekstikujunduse võimalused Canvas. Ülesanne: logo, visiitkaart ja/või CV.
  4. päev. Infograafika ja presentatsiooni kujundus. Kompositsioon. Ülesanne: slaidiettekande või lihtsa veebilehekülje kujundus.
  5. päev. Animatsiooni ja video võimalused Canvas. Tasuta versus tasuline Canva. Canva mobiilile. Autoriõigused ja Canva. Küsimused ja vastused. Ülesanne: kokkuleppel õpilastega.

 

Õppemetoodika

Kursus toimub kontaktõppena Eesti Kunstiakadeemias.

 

Kursuse läbinu

  • teab, millised failid sobivad veebi ja millised trükki, ning oskab valida sobiva failiformaadi;
  • leiab veebist kujunduse loomiseks vajalikke materjale (pildid, kirjastiilid, elemendid) ning on teadlik kasutuslitsentsidest tulenevatest piirangutest;
  • kombineerib kujunduses pilte, värve, teksti ja animeeritud elemente, kasutades teadmisi värviteooriast ja tüpograafiast;
  • oskab kasutada Canva kujundusprogrammi asjatundlikult, et kujundada veebigraafikat ja lihtsamaid trükiseid.

 

Kursus lõpeb arvestusega, mille saamiseks on vaja tundides osaleda. Puudumise korral saab esitada tunniülesande veebi teel. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

 

Juhendaja

Eva Labotkin on omandanud Eesti Kunstiakadeemias 2011. aastal interdistsiplinaarsete kunstide magistrikraadi. Ta töötab alates 2007. aastast kujundaja ja kunstnikuna ning õpetab Eesti Kunstiakadeemias fotograafia osakonnas ja avatud akadeemias kujundusprogrammide kasutamist.

 

Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda.

 Aeg:
14. septembrist kuni 12. oktoobrini 2021 teisipäeviti kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia õpperuum B307
Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 6 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 7. septembrini 2021 või kuni osaluskohti jagub.

Hind: 280 eurot

Registreerudes enne 29. augustit 2021 on võimalik tasuda osamaksetena: registreerudes 140 eurot, seejärel 4. septembriks 2021 140 eurot.

Registreerun

 

 

 

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia