Canva kujundusprogrammi e-kursus

Kursusel õpitakse kasutama kujundustarkvara Canva tasuta versiooni ning looma pilkupüüdvat graafikat ja infomaterjale sotsiaalmeedia või trüki jaoks. Kursusel õpitut saab edukalt rakendada enda toote või teenuse turundamisel, ettekannete jm esitlusmaterjalide loomisel, kutsete ja postrite ning teiste infomaterjalide kujundamisel.

Kursus on suunatud kõigile, kes loovad ning jagavad visuaalset infot, kuid ei soovi või ei vaja veel keerulisemaid kujundusprogramme: näiteks turundajatele, sotsiaalmeediahalduritele, kontoritöötajatele, ettevõtjatele ja õpetajatele.

Praktiliste näidete ja ülesannete abil saavad osalejad esmaseid teadmisi hea disaini põhimõtetest ning veebi- ja trükifailide spetsiifikast. Räägitakse ka, kuidas leida veebist kujunduste tegemiseks vajalikke pilte, kirjastiile ja graafikat ning millistel tingimustel neid tohib kasutada.

Kursuse sisu võib vastavalt osalejate oskustele ja huvidele varieeruda.

Eeldused osalejale
Keskharidus ja eesti keele oskus

Kava

1. päev. Sissejuhatus, ülevaade Canva keskkonnast. Kujundamine olemasolevate mallide abil. Millised failid veebi, millised trükki. Kust saada inspiratsiooni ja materjale kujunduste loomiseks. Ülesanne: postitus sotsiaalmeediasse.

2. päev. Värviteooria, värvid kujunduses, värv veebis ja trükis. Brändivärvide lisamine ja kasutamine. Trükifaili tegemise võimalused Canvas. Ülesanne: poster või flaier.

3. päev. Teksti kasutamine, kirjastiili valik. Tekstikujunduse võimalused Canvas. Ülesanne: visiitkaart ja/või CV.

4. päev. Infograafika ja presentatsiooni kujundus. Kompositsioon. Ülesanne: slaidiettekande või lihtsa veebilehekülje (landing page) kujundus.

5. päev. Animatsiooni ja video võimalused Canvas. Tasuta vs. tasuline Canva. Canva mobiilile. Autoriõigused ja Canva. Küsimused ja vastused. Ülesanne: kokkuleppel õpilastega.

Vajalikud töövahendid
Veebitunnis osalemiseks on vaja arvutit, internetti, veebikaamerat ja töötavat arvutimikrofoni

Õppemetoodika
Kursus toimub kaugõppena: loeng ja arutelud Zoomis, ülesannete esitamine Moodle’is

Kursuse läbinu

  • teab, millised failid sobivad veebi ja millised trükki, ning oskab valida sobiva failiformaadi
  • leiab veebist kujunduse loomiseks vajalikke materjale (pildid, kirjastiilid, elemendid) ning on teadlik kasutuslitsentsidest tulenevatest piirangutest
  • kombineerib kujunduses pilte, värve, teksti ja animeeritud elemente, kasutades teadmisi värviteooriast ja tüpograafiast
  • oskab kasutada Canva kujundusprogrammi asjatundlikult, et kujundada veebigraafikat ja lihtsamaid trükiseid

Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, mille saamiseks on vaja veebitundides osaleda ja esitada tunniülesanded Moodle’i keskkonnas. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja
Eva Labotkin on omandanud Eesti Kunstiakadeemias 2011. aastal interdistsiplinaarsete kunstide magistrikraadi. Ta töötab alates 2007. aastast kujundaja ja kunstnikuna ning õpetab Eesti Kunstiakadeemias.


Aeg: 23. jaanuarist kuni 20. veebruarini 2024 teisipäeviti kell 18–19.30
Koht: veebipõhine, Zoomi keskkonnas
Maht: 10 akadeemilist tundi loenguid ja 16 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Õppegrupp: 10 kuni 12 õppurit
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 16. jaanuarini või kuni kohti jätkub
Hind: 150 eurot

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud