Disaini eelakadeemia I

NB! Kandideerimine on lõppenud

Eelakadeemia on mõeldud noortele vanuses 16 kuni 26, kes soovivad astuda mõne disainieriala bakalaureuseõppesse. Disaini eelakadeemia I osa hõlmab teaduskonna kõikide erialade ühisosa, avades osalejale disaineri mõtteviisi ja eriala toetavaid põhioskusi.

Tutvustatakse üldisemalt disaini, sh tänapäeva disaini probleeme (sissejuhatus disaini), saadakse aimu kompositsiooni olemuslikust vajadusest (kompositsioon), proovitakse kasutada pliiatsit kui kommunikatsioonivahendit (joonistamine ja visandamine) ning õpitakse oma töid ja mõtteid esitlema. Disaini eelakadeemia esimene osa lõpeb EKA lahtiste uste päeval, kus on võimalik osaleda teaduskonna osakondi tutvustaval ekskursioonil. Eelakadeemias osalejatega saavad sel päeval liituda ka lahtiste uste päeva külalised.

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad oma töid. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

 

Eelakadeemia läbinu

  • mõistab senisest täpsemalt disaini mõtteviisi, disainivaldkonna olemust ning tähtsust tänapäeva kultuuri- ja majandusruumis
  • on võimeline saama aru talle esitatud ülesandest ja aimama selle soovituslikku tulemit
  • on proovinud visandada oma ideid ja mõtteid ning esitleda neid arusaadavalt laiemale publikule;
  • on praktiseerinud erinevaid grupitöö meetodeid

Tunniplaan asub SIIN

 

Juhendajad

Merike Rehepapp on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini magistriõppe 2011. aastal. Ta on Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ning EKA doktorant. Teda võib nimetada EKA disainihariduse saadikuks Eestis – nimelt on ta läbi viinud arvukalt disainikursuseid õpetajatele ja teistele huvilistele. Rehepapp on ka kursuse koordinaator.

Aleksander Jakovlev on Eesti arhitekt, sisearhitekt ja disainer ning Eesti Kunstiakadeemia arhitektoonika ja rakendusesteetika õppejõud.

Kätlin Kaljuvee on saanud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini erialal bakalaureusekraadi 2006. aastal. Ta on auhinnatud ja rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik, kelle loomingus on kesksel kohal looduse müütiline jõud ja elu oma mitmekesises kauniduses.

Siim Jesper Varblane on lõpetanud 2018. aastal Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini bakalaureuseõppe.

Rünno Kulver on lõpetanud 2018. aastal Eesti Kunstiakadeemia aksessuaari- ja köitedisaini bakalaureuse- ning disaini ja rakenduskunsti magistriõppe.

 

NB! Disaini eelakadeemia I osale järgneb II osa, mis keskendub töötubade kaudu konkreetsetele erialadele ja kuhu saab registreeruda alates jaanuari lõpust eelakadeemia kursuste lehel artun.ee/eelakadeemia. Disaini eelakadeemia I ja II osa võimalik läbida ka eraldi, st I osa ei kohusta läbima teist ja II osa eelduseks ei ole esimene.


Aeg: 30. jaanuar kuni 20. veebruar 2021 laupäeviti kl 10–17
Koht: Eesti Kunstiakadeemia, Põhja pst 7, Tallinn
Maht: 32 akadeemilist tundi auditoorset õpet ja 20 akadeemilist tundi iseseisvat tööd, kokku 2 EAP
Hind:

  • 16–21-aastastele 160 eurot
  • 22–26-aastastele 230 eurot

Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Grupi suurus: kuni 30, minimaalselt 20 osalejat
Registreerumine: 17. jaanuarini 2021
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

NB! Registreerimisvormi lahtrisse „Märkused” palume kirjutada lühike motivatsioonikiri (5–10 lauset), mis vastab kahele küsimusele:

  • Miks sind huvitab disaini eelakadeemia?
  • Millised on sinu ootused kursusele?

 

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia