Eelakadeemia põhikursus

Grupp on täitunud.

Sügissemestril algav eelakadeemia põhikursus on mõeldud neile, kes huvituvad Eesti Kunstiakadeemias õppimisest. Keskendume vabadele kunstidele ja katsetamisele.

Kursusel käsitleme erinevaid väljendusvahendeid ja visuaalse keele algelemente. Maali, joonistamise, kompositsiooni ja skulptuuri õppeaineid läbides on võimalus proovida mitmesuguseid kujutamisvõimalusi ja ning nende üle arutada.

Pideva praktika käigus arendab õppija endas katsetamisjulgust. Koostöös õppejõududega kujundab ta oma individuaalset pildikeelt, milles võib edaspidi juba oma tööde kaudu „kõnelema“ hakata.

Kursuse programm pakub üldist ettevalmistust ja kunstipraktikaid, mis lähtuvad nüüdiskunsti tegevusväljal toimuvast.

Eelakadeemia põhikursus eksperimenteeriv ja avastav, tutvustades osalejatele väljendusvahendite võimalusi. Eelakadeemia jätkub kevadel.

Eelakadeemiasse on oodatud need, kes on huvitatud kunsti, disaini ja/või arhitektuuri alal kõrghariduse omandamisest. Osaleda saab alates 16. eluaastast ja vanuse ülempiiri ei ole.

 

Kursuse läbinu

  • on saanud ülevaate erinevatest kunstilistest väljendusvahenditest joonistamise, maalimise ja skulptuuri ja installatsiooni alal
  • tunneb põhilisi kunstnikutööks vajalikke materjale
  • on saanud kogemuse enda valitud tehnikate kasutamisel
  • tunneb peamisi klassikalisi kompositsioonireegleid ja suudab neid vajaduse korral oma töödes rakendada

 

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad valminud töid. Arvestuse läbinutele väljastatakse EKA täienduskoolituse tunnistus.


Juhendajad

Ann Pajuväli on graafik, kes on omandanud Eesti Kunstiakadeemias graafika erialal bakalaureuse- (2012) ja magistrikraadi (2017). Tema looming on jõudnud paljudele grupinäitustele ja seda on kajastatud nii Eesti kui ka välismaistes väljaannetes. Viimastel aastatel on ta huvitunud koomiksikultuurist ning selle avaramast ja abstraktsemast käsitlusest. Lisateave: http://annpajuvali.tumblr.com.

Madli Ehasalu kunstiteadusliku tegevuse keskmes on olnud kunstiprojekt, ajakirja Uus Materjal väljaandmine, Eesti Kunstiakadeemia lõputööde festivali „TASE ’16“ kaaskorraldamine ja Mihhaili korterigalerii näituste kureerimine. Aastast 2013 õpib Madli Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse eriala magistrantuuris. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli semiootika bakalaureuseõppe (2011).

Maria Sidljarevitš on omandanud Eesti Kunstiakadeemia maalierialal magistrikraadi. Tal on olnud mitu isikunäitust ja ta on osalenud arvukatel grupinäitustel. Sidljarevitš on kunstnik ja Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Lisateavet tema loominugu kohta leiab siit.

Saskia Järve on Eesti kunstnik, kes on omandanud 2009. aastal Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti erialal magistrikraadi. Sellest ajast alates õpetab ta EKAs ja kunstikoolis DAK Stuudio. Enamasti figuratiivse maalijana käsitleb ta igapäevaelu sündmusi, keskendudes inimloomuse keerukusele ja psühholoogiale. Tema töid on eksponeeritud Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Venemaal, Saksamaal, Itaalias, Suurbritannias ja Kanadas. Lisateave: www.saskiajarve.com.

Sten Saarits on installatsioonikunstnik, kes omandas 2018. aastal Eesti Kunstiakadeemias kunstide magistrikraadi. Tema loometöö peamiseks uurimisobjektiks on indiviidi suhestumine materiaalsusega ja enese positsioneerimine ruumis ning sündmuste ahelas. Sten kasutab oma teoste mõju vahendamiseks vaatajale erinevaid meediume.

Kaija Kesa on õppinud Eesti Kunstiakadeemias graafikat ja interdistsiplinaarseid kunste, lõpetanud magistrikraadiga. Graafika kui rikkalike tehniliste võimalustega kunstiliik on kunstniku peamine väljendusvahend. Töötab graafika.ee stuudios ja on Bach Art Gallery üks asutajatest, osaleb nii kohalikel kui rahvusvahelistel näitustel ja projektides. Viib läbi nii graafika kui joonistamise töötubasid ja kursuseid. Kaija Kesa on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige. Loomingu näited: kaijakesa.ee



Aeg:
23. septembrist kuni 11. detsembrini 2019 esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 18.00–20.15
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia õpperuumid A206 ja A307
Maht: 66 akadeemilist tundi auditoorset õpet ja 12 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Vajalikud materjalid: maalimiseks ja joonistamiseks vajalikud materjalid võtab osaleja ise kaasa. Nende nimekiri saadetakse enne kursuse algust.

Hind:

  • 200 eurot osalejatele vanuses 16–21 a (registreerudes tasutakse registreerimistasu 45 eurot, seejärel tasutakse 11. septembriks 80 eurot ja 30. oktoobriks 75 eurot)
  • 330 eurot osalejatele vanuses 22–26 a (võimalik tasuda kolme osamaksena: registreerudes 45 eurot, 11. septembriks 185 eurot ja 30. oktoobriks 100 eurot).

Registreerumine: kuni 1. september, kinnitus kursusele pääsemisest hiljemalt 5. septembril
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 626 7326

Registreerumine on lõppenud. Grupp on täitunud.

NB! Registreerimisvormi lahtrisse „Märkused” palume kirjutada lühike motivatsioonikiri. Selle põhjal otsustatakse, kes pääseb kursusele juhul, kui registreerub piirarvust rohkem huvilisi. Vastata võiks kahele küsimusele.

  • Miks sind huvitab kunsti/arhitektuuri/disaini õppimine?
  • Millised on sinu ootused kursusele?

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud