EKA eelakadeemia põhikursus (II grupp)

 

Eelakadeemia põhikursus on mõeldud kõigile, kes on huvitatud õpingutest Eesti Kunstiakadeemias. Sügissemestri jooksul saab tutvuda EKA arhitektuuri, disaini, kunsti ja kunstikultuuri teaduskonna erialade, töö- ja mõtteviisidega. Vaatame töökodadesse ja stuudiotesse, kohtume õppejõudude, tudengite ja vilistlastega ning teeme mitmekülgselt arendavaid erialaülesandeid.

Eelakadeemiasse on oodatud need, kes on huvitatud kõrgharidusest arhitektuuri, disaini ja/või kunsti erialal. Eelakadeemias saavad osaleda noored vanuses 16 kuni 26.

 

EKA eelakadeemia põhikursuse tunniplaan

 

Sügissemestri jooksul käsitleme visuaalkultuurile omaseid mitmekülgseid väljendusvahendeid ning julgustame nendega eksperimenteerima. Kohtumiste ja töötubade eesmärk on viia huvilised kurssi kaasaegses visuaalkultuuris toimuvaga. Kursus pakub võimalusi end mitmekülgselt avardada ja täiendada ning häälestada end eriala valikuks ja kunstiülikoolis õppimiseks.

 

Kursuse läbinu

– on saanud ülevaate EKA erialade töö- ja mõtteviisidest

– on kohtunud õppejõudude, tudengite ja vilistlastega

– on katsetanud mitmekülgseid visuaalseid väljendusvahendeid arhitektuuri, disaini ja kunsti valdkonnas

– on saanud ülevaate kaasaegse visuaalkultuuri teemadest ja väljakutsetest

– omab ettekujutust, millist eriala soovib kunstiülikoolis õppida

 

Eelakadeemia põhikursust soovitame sügissemestril kombineerida kujutamisoskuste eelakadeemiaga, kus arendatakse visuaalse kujutamise baasoskusi ehk kompositsiooni- ja värvusõpetus, joonistamine ja maalimine. Eelakadeemia programm jätkub erialakursustega kevadsemestril.

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad valminud töid ja saavad teaduskondade esindajatelt tagasisidet. Arvestuse läbinutele väljastatakse EKA täiendkoolituse tunnistus.

 

Koordinaator

Mart Vainre on kunstnik, kes õppis EKAs maalikunsti (BA, 2011) ja uusmeediat (MA, 2014). Ta kombineerib oma loomingus maalikunsti töövõtteid digitehnoloogiaga. Maalimine on tema loomingus tähenduslik meetod, millega rõhutada ajataju ja kohalolutunnet, digitehnoloogia aga lisab töödesse ka tehnitsistliku mõõtme. Lisaks eelakadeemia koordineerimisele on Vainre EKAs õpetanud maali ja joonistamise kursuseid ning loonud avatud akadeemia õppekava „Maalikunsti A, B, C… ja Z“, kus ka ise juhendab.
www.martvainre.com

 

Juhendajad

Cloe Jancis on lõpetanud EKA fotograafia eriala (BA, 2018) ja õpib EKA kaasaegse kunsti magistriõppekaval. Samal ajal tegutseb ta aktiivselt kunstnikuna, töötades peamiselt fotograafia, video ja installatsiooni meediumites. Jancist huvitab ruum kehalise tajumise ja vaimse tunnetuse vahel. 2019. aastal avati Draakoni galeriis Jancise isikunäitus „Ootamine igaviku seisukohalt“ ning sama aasta oktoobris Haapsalu Linnagaleriis teine isikunäitus „Sinu ja Selle vahel“. 2019. aasta kunstimessil „Foto Tallinn“ valis Outset Eesti tema teose „Ootamine igaviku seisukohalt” rahvusvahelisse muuseumi kogusse. Aastast 2020 on Cloe Jancis Fotokunstnike Ühenduse liige. Lisalugemist

Johannes Luik on õppinud EKAs installatsiooni ja skulptuuri (BA, 2019) ja Tallinna Tehnikakõrgkoolis rakendusarhitektuuri. Hetkel on ta EKA kaasaegse kunsti õppekava magistrant. Luik on kahel aastal järjest võitnud Noore Skulptori Preemia Grand Prix (2017 koos Siim Elmersiga ja 2018 üksinda). Kunstipraktikas tegeleb ta muljete ja ruumide subjektiivse kirjeldamisega. Luige ideed leiavad väljenduse erinevates meediumites, aga suhestuvad alati orgaaniliselt ruumiga, luues puhta terviku. Tema töömeetod on uurida (abstraktsete) objektide suhet kolmemõõtmelise arhitektuurse ruumiga ning arhitektuursete detailide funktsionaalset suhet nende objektidega. Sedasi käsitleb Luik ruumi kui materjali, mida aktiveerides on võimalik luua teistmoodi kogemise ja mäletamise viise. Lisalugemist

Margus Tammik on Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise magistrant, oli üks Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2019 raames toimunud arhitektuurikoolide näituse „Kohutavalt ilus” kuraatoritest. On varem õpetanud arhitektuuri eelakadeemias.

Karolin Kaup on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri bakalaureuseõppe 2019. aastal ning on mitmeid aastaid juhendanud EKA eelakadeemias ning EKA avatud akadeemias laste ja noorte kursuseid. Töötab ka arhitektuurikooli juhendajana.

Liisa-Helena Lumberg on kunstiteadlane, kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi lektor, doktorant ja bakalaureuseõppekava juht. Tema uurimissuundadeks on 19. sajandi kunst ja kultuur ning kunst kui teadmisloome. Ta on õppinud kunstiteadust Eesti Kunstiakadeemias ja varem uurinud Eesti luteri kirikute altarimaale 19. sajandi teisel poolel, mille eest pälvis Lennart Meri nimelise preemia (2018). Kunstiakadeemias õpetab ta kunstiajalookursusi nii kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudis kui ülemajalise ainena (BA).

Lisaks juhendavad ka teised EKA tudengid või värsked vilistlased.

 

Koroonaviiruse lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks või muuta kursuse toimumisaega. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda vms.Aeg ja koht:

  • Avakohtumine toimub laupäeval, 11. septembril kell 12.00–14.15 EKA ruumis A501.
  • Seejärel toimuvad tunnid kuni 6. novembrini teisipäeviti kell 18.00–20.15 ja laupäeviti kell 14.00–16.15 EKA ruumis B305.

Maht: 51 akadeemilist tundi auditoorset õpet ning 27 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (3 EAPd)
Vajalikud materjalid: vajaminevad materjalid tuleb ise kaasa võtta. Info, mida on tarvis, saadetakse osalejatele enne kursust.
Õppekavarühm: humanitaaria ja kunsti interdistsiplinaarne
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 1. september. Kursusele pääs kinnitatakse hiljemalt 3. septembril. Grupi suurus kuni 15 õppurit.

Hind

  • 270 eurot osalejatele vanuses 16–21 a. Registreerudes tasutakse 45 eurot, seejärel on võimalik tasuda kahe osamaksena: 10. septembriks 113 eurot, 7. oktoobriks 112 eurot.
  • 340 eurot osalejatele vanuses 22–26 a. Registreerudes tasutakse 45 eurot, seejärel on võimalik tasuda kahe osamaksena: 10. septembriks 148 eurot, 7. oktoobriks 147 eurot.

 

NB!
Registreerimisvormi lahtrisse „Märkused“ palume kirjutada lühike motivatsioonikiri. Selle põhjal otsustatakse, kes pääseb kursusele juhul, kui registreerub piirarvust rohkem huvilisi. Vastata võiks järgmisele kahele küsimusele.

– Miks sind huvitab kunsti/arhitektuuri/disaini õppimine?
– Millised on sinu ootused kursusele?

REGISTREERUN

 

 

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia