Eksperimentaalgraafika väljendusvahendid

NB! Kursus on täitunud! Soovi korral võite lisada end ootejärjekorda.

Eksperimentaalgraafika kursusel on osalejal võimalus valmistada endast unikaalne portree või portreede seeria, mis valmib segatehnikas paberile või kangale. Tehnikatest kasutame tsüanotüüpiat, monotüüpiat ja siiditrükki. Osalejad saavad ülevaate eksperimentaalgraafika väljendusvahenditest kaasaegse kunsti kontekstis ning võimaluse luua ise graafiline portree.

Kursusele on oodatud osalema graafikast huvitunud, kes on valmis katsetama erinevaid väljendusvahendeid ja looma graafilise seeria. Kursusel osalemiseks on vajalik motivatsioon ennast visuaalselt väljendada ning huvi graafika ja graafikatehnikate vastu.

Sissejuhatav loeng sisaldab tehnikaid tutvustavat pildi- ja videomaterjali ning näiteid kaasaegsest graafikast ja graafikaga seotud installatsioonidest. Toimub arutelu õppejõu etteantud töö teema üle. Praktilise töö käigus tutvustatakse tehnilisi detaile ning osalejad saavad osa protsessipõhisest kunstitegevusest.

Kasutatavad graafikatehnikad võimaldavad kombineerida joonegraafikat, värvipindasid, fotograafilisi detaile, materjalide faktuure ning objektide siluette. Kursusel osalejad saavad mänguliselt kasutada eksperimentaalsetele tehnikatele omaseid võimalusi, luua teose või graafilise seeria etteantud teemal ning eksponeerida loodud töid ühisnäitusel EKA majas.

 

Kava

  1. päev. Sissejuhatav loeng eksperimentaalgraafikast, pildi- ja videomaterjal. Töövahendite tutvustus. Arutelu etteantud teema üle. Iseseisva töö kavandamine.
  2. päev. Ideekavandi väljatöötamine, arutelu. Sissejuhatus tehnilistesse detailidesse, töövõtete ja erinevate materjalide tutvustus, proovitükkide ja -trükkide valmistamine.
  3. päev. Praktiline töö. Kavandi viimine tehnikatesse, tööde ettevalmistus ja trükkimine.
  4. päev. Praktiline töö. Kavandi viimine tehnikatesse, tööde ettevalmistus ja trükkimine. Tööde vormistamine
  5. päev. Kursuse lõpetamine väikese näitusega EKA majas. Portreede ülespanek, arutelud, tagasiside.

 

Kursuse läbinu

  • suudab eristada erinevaid graafikatehnikaid;
  • on kursis erinevate teostega kaasaegsest graafikast;
  • on suuteline esitama kavandatut esteetilises selguses ja mõistetavuses;
  • oskab teostada ja kombineerida erinevaid graafikatehnikaid ja on võimeline neid oma ideede teostamisel kasutama;
  • on loovalt mõtlev graafikatehnikate rakendamisel ja seostamisel iseseisva loominguga;
  • on võimeline oma tööd näituse kontekstis installeerima.


Hindamine

Eksperimentaalgraafika kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tööde väljapanek näitusel, kus osalejad annavad ülevaate teose ideest ja tööprotsessist. Toimub avatud arutelu. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja

Kadri Toom (1984, MA, EKA, graafika õppetool 2009) on kunstnik, kelle looming on keskendunud eksperimentaalse kaasaegse graafika valdkonda. Ta miksib oma loomingus erinevaid tehnikaid ja materjale ning lisaks maali ja graafika sidumisele kasutab ta tööde eksponeerimisel ka installatiivseid võtteid. Kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Vabagraafikute Ühendusse.

 

Eriolukorra lisainfo

Juhul, kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus lükata õpe edasi. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreernud isikul õigust lepingust taganeda vms.

 



Aeg:
30. septembrist kuni 4. novembrini neljapäeviti 2021 kell 18–21, va 14. oktoober
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia ruum B409
Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 6 tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Registreerumine: kuni 23. september või kuni osaluskohti jagub.
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Hind: 290 eurot

Registreerudes enne 16. septembrit 2021 on võimalik tasuda osamaksetena: registreerudes 140 eurot, seejärel 16. septembriks 2021 150 eurot.

 

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud