Figuratiivse maali interpretatsioon ning stiliseering

NB! Kursus on täitunud! Soovi korral võite lisada end ootejärjekorda.

Kursusele on oodatud need, kes on huvitatud maalikunstist ja soovivad end selles vallas täienda. Kursuse lõpuks valmib igal osalejal üks figuratiivne ja üks abstraktne maal, mille lähtepunkt on sama, kuid lõpptulemus uudne ja eriline.

Kursuse jooksul valmib osalejal kaks kattevärvidega (akrüülvärvidega, soovi korral õlivärvidega) maalitud teost. Teostatakse omanäoliste ja originaalsete maalide duo, millest üks on figuratiivne ja teine abstraktne, andes õpilasele oskuse läheneda laiahaardeliselt ja mitmekülgselt maalikunsti võimalustele.

Mõlema maali lähtepunktiks võetakse üks tuntud figuratiivne maal kas maailma või Eesti kunstiajaloost. Algmaterjaliks võetud maalilt võetakse üle kujundi (figuuri) ja kompositsiooni jõujooned ning sellest lähtudes ehitatakse üles osaleja enda stiilist ja nägemusest tulenev interpretatsioon, millest kumab läbi ka lähtepunkt ehk valitud maal kunstiajaloost.

Eesmärgiks on luua osaleja enda autorikäekirja stiilis maal, mis läbitöötatuselt ja detailsuselt jääks ligikaudu samale tasemele kui valitud teos. See annab osalejale võimalusele ennast analüüsida, võrrelda enda tööd ajaloolise meistriteosega ja seeläbi leida enda lähenemine maalile.

Kursuse teise maali puhul arendatakse stiliseerimise ja abstraheerimise oskust, lähtudes jällegi samast kunstiajaloost valitud figuratiivsest maalist. Lähtepunkti najalt hakatakse otsima võimalusi vormide lihtsustamiseks ning värvide põnevaks kokkumänguks ja kooskõlaks.

 

Kursusel osalejad saavad oskused ja teadmised

  • edasiseks iseseisvaks maalitööks
  • kujundi ümberkandmiseks lõuendile
  • erinevate maalitehnikate võimalustest
  • kompositsiooni ülesehitusest ja komponeerimisest
  • stiliseerimisest ja abstraheerimisest
  • värvide ja kontrasti printsiipidest
  • sellest, kuidas töötada välja enda lähenemine ja käekiri tervikliku teose loomiseks

Kava

  1. päev. Sissejuhatav loeng – kursuse ülevaade, räägitakse vajaminevatest materjalidest, näiteid kunstnikest kunstiajaloos, antakse esimene lähtepunkt.
  2. päev. Kavandite ülevaatus, vajadusel ümbertegemine, võimalusel kavandite lõuendile ümberkandmine.
  3. päev. Maal 1 teostus.
  4. päev. Maal 1 teostus.
  5. päev. Maal 1 teostus.
  6. päev. Maal 1 lõpetamine.
  7. päev. Vajadusel maal 1 lõpetamine; maal 2 kavandamine, stiliseering ja abstraheerimine.
  8. päev. Maal 2 kavandamine ja lõuendile kandmine.
  9. päev. Maal 2 teostus
  10. päev. Maal 2 teostus
  11. päev. Maal 2 lõpetamine.
  12. päev. Ülevaatus ja näitus, tagasiside ja arutelu.

Kursuse läbinu

  • oskab iseseisvalt üles ehitada läbitöötatud, tasakaalustatud värvilahendusega, koos seisvat ja huvitavat kompositsiooni
  • loob uusi originaalseid ja põnevaid kunstiteoseid ning lahendusi, lähtudes ette antud visuaalsest kujutisest
  • suudab oma tööd analüüsida, teab ja tunneb oma nõrkusi ning oskab ära kasutada oma tugevusi maali pinnal
  • tunneb interpretatsiooni ja abstraktse maali sünniprotsessi

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on valminud teoste esitlus, arutelu ja tagasiside tehtud tööle ja arengule. Võimalusel korraldatakse kursuse lõpus näitus.

Juhendaja

Johanna Mudist on Tallinnas elav ja töötav visuaalkunstnik, kes on omandanud bakalaureusekraadi Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas 2014 ja magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias 2017. 2018/2019. õppeaastal andis ta külalisõppejõuna Tartu Kõrgema Kunstikoolis Pallas valikainet maali erialal, järgneval semestril juhendas samas maali algkursust. Ta on täiendanud end erialaselt Erasmuse programmiga Soomes ja Poolas ning osalenud arvukatel grupi- ja isikunäitustel Eestis ja välismaal. Tema loomingus on esikohal suuremõõtmeline figuratiivne õlimaal ja sellele kontrastiks miniatuursed, tikutoosi mõõtu graafilised joonistused.

Vajalikud materjalid

Akrüülid (minimaalselt põhivärvid + must ja valge), gesso, lõuendid (2 tk; 100 x 120 cm või suurem), pintslid, palett, pintsliloputustops, pintslilapp, visandivihik, grafiitpliiatsid, kustutuskumm.

Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda.



Aeg:
6. septembrist kuni 22. novembrini 2021 esmaspäeviti kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia õpperuum A206
Maht: 48 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 4 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Hind: 410 eurot
Enne 23. augustit registreerudes on võimalik tasuda kolmes osas, registreerumisel 45 eurot registreerumistasu ning 28. augustiks 183 eurot ning 25. septembriks  182 eurot.
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 30. augustini või kuni osaluskohti jagub.

 

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud