Fotokunsti akadeemia

NB! Grupp on täitunud

Fotokunsti akadeemia on fotograafia osakonna aastane täiendõppekursus, mis on suunatud kunsti- ja fotograafiahuvilistele, kes soovivad erialaga tutvust teha, ennast täiendada või hiljem sarnasel suunal edasi õppida. Kursuse eesmärk on osalejate silmaringi laiendamine ning baasteadmiste ja oskuste pakkumine seoses nii fotograafiliste väljendusvahendite kasutamisega kaasaegses kunstis kui ka fotograafia praktilis-tehniliste, visuaal-teoreetiliste aspektidega.

Kursuse kava

  • Fotoanalüüs ja -teooria
  • Fototehnoloogia
  • Digitaalne pilditöötlus ja värvihaldus
  • Stuudiofotograafia
  • Fotodokumentalistika
  • Mustvalge fotograafia
  • Fotograafia loominguline projekt

Kursuse läbinu

  • On omandanud teoreetilised ja praktilised oskused erinevate kaameraformaatide ning peamise fototehnika kasutamiseks
  • Oskab iseseisvalt töötada stuudiovalguste ja muu stuudios kasutatava varustusega
  • on teadlik stuudiofotograafia erinevatest võimalustest ning on võimeline oma tehnilisi valikuid sisuliselt põhjendama
  • On omandanud ettekujutuse pilditöötluse võimalustest ja digifotode printimiseks vajalikust ettevalmistusest
  • Oskab iseseisvalt töötada pimikus ning ümber käia negatiivide ja fotopaberiga
  • On saanud küllaldase ettevalmistuse kaasaegsete kujutamisviiside ja fotoajaloolise konteksti analüüsimiseks
  • On omandanud ettekujutuse tähendusloome võimalustest fotograafia meediumis ning teadmised, kuidas isiklikku kunstiprojekti ideest teostuseni ellu viia.

Kursus lõpeb arvestusega, millele saamiseks on õpilane osalenud õppekavas olevate ainete kontakttundides vähemalt 75% ulatuses ning sooritab ja esitab õigeaegselt arvestuse saamiseks nõutava iseseisva töö. Arvestuse sisuks on eelnevalt kokkulepitult kas õpimapp tehtud fotodega, essee, fotoprojekti esitlus vms.

Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Õppekava koostaja
Kulla Laas  on õppinud fotograafiat Eesti Kunstiakadeemias (BA 2013 ja MA 2017), viibinud 2014. aastal vahetusõpingutel Emily Carr University of Art+Design’is Vancouveris, Kanadas ning 2018. aastal praktikal galeriis Harbinger Reykjavíkis, Islandil. Lisaks isiklikule näitusepraktikale, seda peamiselt fotograafiat ja installatsiooni kombineerivate teostega, tegutseb Laas ka vabakutselise fotograafi ja kunstitöötajana. Ta on olnud üks Rundum artist-run space’i asutajaliikmetest, töötanud assistendina Kumu Kunstimuuseumi haridusosakonnas, andnud Eesti Kunstiakadeemias loenguid alates 2015. aastast, kaaskureerinud 2016. aastal väliskunstnike väljapaneku Eesti Fotokunstimessil ning alates 2017. aastast koordineerinud Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali publikuprogrammi ja assisteerinud ka Kohila Sümpoosioni korraldamist. Laas kuulub Eesti Kunstnike Liitu ning Eesti Fotokunstnike Ühendusse.

Juhendajad
Aivar Pihelgas (MA), Reio Aare (BA), Eva Labotkin (MA), Annika Haas (MA), Kalle Veesaar (BA)

Sihtrühm
Fotograafia- ja kunstihuvilised, kes soovivad erialaga tutvust teha, ennast täiendada või hiljem sarnasel suunal edasi õppida.

Eeldused osalejale
Keskharidus, eesti keel, kasuks tuleb ka inglise keele oskus. Vajalik on oma fotokaamera omamine ja selle tundmine.

Vajalikud töövahendid
Fotokaamera olemasolu ning digitaalne pilditöötlus ja värvihaldus läbimiseks iseseisvaks tööks arvuti ja Adobe Photoshop programmi kasutamise võimalus.

Eriolukorra lisainfo
Juhul, kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreernud isikul õigust lepingust taganeda vms.

 

Eriolukorra lisainfo

Juhul, kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreernud isikul õigust lepingust taganeda vms.

 

Vaata õppekava

 



Aeg:
2. september 2020 kuni 29. mai 2021 kolmapäeviti kell 18–21 ja laupäeviti kell 10–13
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia
Õppeaeg: üks õppeaasta
Maht: 24 EAP ehk 624 akadeemilist tundi, millest 240 tundi on kontaktõpet (80 tundi auditoorset ja 160 tundi praktilist tööd) ja 384 tundi iseseisvat tööd.
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Hind: 2000 eurot (võimalik tasuda nelja osamaksena)
Registreerumine: kuni 26. augustini või kuni osaluskohti jagub.
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Registreerumine on lõppenud

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud