Jalatsite valmistamine

 

NB! Kursus on täitunud! Soovi korral võite lisada end ootejärjekorda.

Kursusel tutvustatakse erinevaid jalatsi valmistamise konstruktsioone ning praktiliselt tehakse läbi üks levinumaid – liimtallaga jalats. Omandatakse teadmised jalatsi konstruktsioonist ning saadakse ülevaade töövahenditest ja sellest, kuidas neid kasutada. Omandatavad oskused on abiks nii iseseisvaks jalatsi valmistamiseks kui ka olemasolevate jalatsite paremaks hooldamiseks. Valida saab erinevate nahatoonide vahel, osalejatel on võimalik ka (taas)kasutada oma materjale pealsete valmistamiseks. Tallad on naturaalsest kummist.

Kursusel on võimalik osaleda ilma moedisaini erialaste eelteadmisteta. Oskus õmblusmasinat kasutada on abiks, kuid mitte vajalik.


Kava

  1. päev. Sissejuhatav loeng jalatsite konstruktsioonist ja käsitöövõtetest. Töövahendite tutvustus. Materjalide valik ja väljalõikamine. 
  2. päev. Pealsete konstrueerimine. Ööside paigaldamine.
  3. päev. Materjalide ettevalmistused pealsete liistule tõmbamiseks. Pealsete liistule tõmbamine. 
  4. päev. Taldade liimimine ja õmblemine.
  5. päev. Jalatsite lõpetamine.


Kursuse läbinu

  • tunneb jalatsi tegemise tehnoloogiaid
  • oskab lõikeid ja töövahendeid kasutada ning leida konstruktsioonile sobivad materjalid
  • suudab rakendada omandatud teadmisi iseseisvalt jalatsite valmistamiseks


Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde väljapanek, kus osalejad esitlevad valminud jalatseid. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.


Juhendajad

Kelian Luisk on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala (magistrikraad 2018), täiendanud ennast õpingutel Itaalias (Accademia di Belle Arti di Brera, Milano) ning praktikatel Tšehhis (Cutulum), Mallorcal (Camper) ja USAs (Brooklyn Shoe Space ja Loyal Footwear). Alates 2020. aastast juhendab EKAs jalatsivalmistamise ning -disaini kursuseid.

Marika Jylhä on lõpetanud Häme Rakendusteaduste Ülikoolis jalatsiprogrammi bakalaureuseõpingud ning omandanud magistrikraadi EKAs nahakunsti erialal (2014). Ta on täiendanud ennast Pariisis, Prahas, Riias ja Helsingis ning alates 2014. aastast juhendab ta EKAs praktilise suunitlusega jalatsivalmistamise kursuseid. Jylhä on aksessuaaribrändi Kuula+Jylhä kaasasutaja.


Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus lükata õpe edasi. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda.



Aeg:
13., 14., 15., 16. ja 17. septembril 2021 kell 18–21
Koht: Põhja puiestee 7, Eesti Kunstiakadeemia, aksessuaaristuudio B510
Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 6. septembrini või kuni kohti jätkub

Hind: 440 eurot (sisaldab materjale)
Enne 30. augustit registreerudes on võimalik tasuda osamaksetena: registreerumisel 200 eurot, seejärel 4. septembriks 240 eurot.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud