Kasutajakeskne disain toote- ja teenuse­arenduses

Kursus on mõeldud veebidisaineritele, projektijuhtidele ja tooteomanikele, kes töötavad pangandus- ja telekomiettevõtetes, samuti idufirmades ja inkubaatorites osalejatele. Loomulikult on oodatud ka kõik teised huvilised.

Kasutajakeskne lähenemine on saanud eduka toote ja teenuse väljatöötamise põhikomponendiks. Tehnoloogia ülikiire areng viimase mõnekümne aasta jooksul on toonud meid punkti, kus luuakse tavainimesele hoomamatult keerukaid lahendusi. Ometi määrab uue tootetehnoloogia või teenuse edukuse see, kuidas turg selle vastu võtab. Peamine on see, kui hästi arvestasid toote või teenuse loojad sihtrühma vajaduste, kogemuste ja eeldustega, kui hästi sobib tulemus konteksti ning kui lihtsasti on see kasutatav.

Edu saavutamine eeldab seega teadlikku lähenemist toote ja teenuse kujundamisele, kasutajakeskset disainiprotsessi ning erialase mõttelaadi ja metodoloogia rakendamist.

Kava
Kursus koosneb kuuest sessioonist.

  1. päev. Kasutajakeskne disain ja protsess
  2. päev. Kasutajauuringud
  3.  päev. Ajurünnakud
  4.  päev. Prototüüpimine ja testimine
  5. päev. Visuaalne disain
  6. päev. Loo jutustamine ja esitlus

Õppemetoodika

Sessioonidel on sarnane ülesehitus: iga päev on teoreetiline loeng ja praktilised harjutused. Loengus kombineeritakse akadeemilised taustteadmised ja juhtumiuuringud terviklikuks ja kaasahaaravaks sissejuhatuseks valdkonda. Nõudlikum osaleja saab seletusi disainimetodoloogia toimimise tagamaade kohta. Kirjeldatavad juhtumid põhinevad juhendaja kogemusel ning aitavad luua hoomatavad seosed teooria ja praktika vahel. Harjutustega mängitakse läbi konkreetse teemaga seonduvad ülesanded.

 

Kursuse läbinu

  • mõistab kasutajakeskse disaini mõttelaadi ja vajadust,
  • orienteerub valdkonna metodoloogia ning disaineri tootearendusse kaasamise võimalustes ja vajalikkuses.

Osalejad saavad õpitut oma projektide hindamisel kohe rakendada ja astuda esimesi samme nende kasutajakeskseks muutmisel.

 

Kursus lõpeb arvestusega, milleks ontehtud tööde esitlus ja rühmaarutelu. Arvestuse saanule antakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

 

Juhendaja Tanel Kärp on cum laudelõpetanud Tartu Ülikoolis virtuaalkeskkondade disaini ja arenduse eriala magistriõppe ning Eesti Kunstiakadeemias graafilise disaini bakalaureuseõppe. Ta on interaktsioonidisainer, iduettevõtja, õppejõud ja eestvedaja disainistuudios Ars Experentia. Omandanuna graafilise disaineri ja virtuaalkeskkondade loomise hariduse, kasutab ta oma kriitilise mõtlemise oskusi kasutajakesksete lahenduste väljatöötamiseks. Alustanud veebidisainerina 2001. aastal, jõudis ta proaktiivse õppijana kasutajakogemuse (UX) disaini maailma ja leidis end peagi õpetamas seda ka teistele. Ta on seitsme aasta jooksul korraldanud erialaseid loenguid ja töötube Eesti Kunstiakadeemias, Tallinna Tehnikaülikoolis, Tartu Ülikoolis, Tallinna Ülikoolis ning arvukatel üritustel ja koolitustel iduettevõtetele.


 

Aeg: 6. veebruarist kuni 13. märtsini 2019 kolmapäeviti kell 18–21
Koht: õpperuum A204, Põhja pst 7, Tallinn
Maht: 24 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 28 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (2 EAP)

Hind: 380 eurot

Registreeru SIIN

Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine

Täiendav info: koolitus@artun.ee, 5919 9496

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud