Kujutamisoskuste eelakadeemia 1

Kujutamisoskuste eelakadeemia kursus on mõeldud kunstiülikooli sisseastujale, kes soovib arendada visuaalset kujutamist ja mitmekesistada oma tehnilisi oskusi. EKA õppejõudude, tudengite ja vilistlaste juhendamisel õpitakse pildiloome baasoskusi – kompositsiooni, värvusõpetust ja joonistamist. Õpitud oskused tulevad kasuks igal EKA erialal.

Peale baasoskuste omandamist on soovi korral võimalik jätkata ka Kujutamisoskuste eelakadeemia 2 kursusel.

Sihtrühm
Kujutamisoskuste eelakadeemia 1 kursusele on oodatud kõik sisseastumishuvilised, kuid õpe sobib kõige paremini kujutamisoskuste mõttes algajale, kes pole varasemalt kunstikoolis käinud, aga sooviksid end enne ülikooli astumist baasoskustega täiendada. Eelakadeemias saavad osaleda noored vanuses 16–26 eluaastat.

Vajalikud materjalid
Vajaminevad materjalid tuleb ise kaasa võtta. Info vajalike vahendite kohta saadetakse osalejatele enne kursuse algust.

Kursuse läbinu
– omandab kompositsiooni- ja värvusõpetuse, joonistamise põhialused
– hoomab visuaalse väljendamise peamisi elemente
– tajub kujutist kui tervikut ja oskab üldpilti oma tahte järgi suunata
– on oma töid analüüsinud, esitlenud ja saanud juhendajatel tagasisidet 

Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad valminud töid ja saavad juhendajatelt tagasisidet. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus peale kirjaliku tagasiside täitmist.

Juhendajad

Lisette Lepik (s 1999) õppis Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti (2022) ning on täiendanud end Islandi Kunstiakadeemias installatsiooni erialal (2019). Peamiste meediumitena kasutab ta maali ja (maali)installatsiooni. Lepik mõtleb värvist ja materjalist kui substantsist, mille erinevad omadused ja kasutusviisid annavad võimaluse esile kutsuda tunnet, mälestust või äratundmist. Teemadering, millega ta tegeleb, koondub kehade ning nende kujutamise ja mõtestamise ümber. Ta on aktiivselt osalenud grupinäitustel Eestis, Islandil, Austrias ja Leedus. 2021. ja 2022. aastatel valiti ta Young Painter Prize finalistide hulka. 2022. aastal oli tal isikunäitus ‘’Eeva aed’’ Uus Rada galeriis Tallinnas.
lisettelepik.com

Mart Vainre (s 1988) on kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala BA (2011) ja uusmeedia eriala MA (2014). Tal on olnud mitmeid isiknäituseid ning tema töid on eksponeeritud ka KUMU ja Kunstihoone kuraatorinäitustel. Vainre teostab oma töid maalikunsti tehnikas, mis on tihti digitehnoloogia poolt vahendatud. Vainre on ka EKA õppejõud ja Eelakadeemia programmijuht.
martvainre.com

Eero Alev on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuri Kaasaegse kunsti erialal aastal 2022, varasemalt on tal bakalaureusekraad maalikunstis. Omades tugevat põhja traditsioonilistes kujutamise meetodites, läbib tema käekirja realistlik motiiv ja ainestik, mis on keeratud kunstnikule omasesse võtmesse. Erilist tähelepanu on pööratud meeleolu tabamisele, olulisel kohal on tonaalsus ja valgus. Peamisteks motiivideks on ruum ning inimene, vahel ka inimese rõhutatud puudumine. Eero Alev on viimastel aastatel osalenud mitmetel näitustel.


Aeg: 4. september kuni 19. oktoober 2023 esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 17.45–20.00
Koht: Eesti Kunstiakadeemia, Põhja pst 7, Tallinn
Maht: 39 tundi auditoorset õpet ning 13 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Õppekeel: eesti keel
Grupi suurus: rühmas kuni 15 osalejat
Lisainfo: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerimine: kuni 28. augustini või kuni kohti jätkub
Hind: 180 eurot


Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud