Kuldtikand kui kõrgmoe kaunistusvõte

NB! KURSUS ON TÄITUNUD!

Kursusele on oodatud moe-, tekstiili-, interjööri- ja ehtedisainihuvilised ning kõik disainerid ja spetsialistid, kes soovivad oma loomingule lisada silmapaistvat lisanüanssi. Eelnev tikkimisoskus ja muud eelteadmised pole vajalikud.

Kuldtikandi kursus õpetab praktiliselt kasutama ajaloolisi tehnilisi võtteid, loomaks moeprojektides erilisi ja väljapaistvaid pindasid. Nende baasteadmistega on osaleja valmis eksperimenteerima uues vormis ning leidma traditsioonilisele tehnikale kaasaegset kasutust ja visuaali.

Kursuse sisu

  • tutvutakse ajaloolise tikkimistehnika tausta, lühiajaloo ja muutumisega ajas
  • tutvutakse kuldtikandi teostuse põhimõtete ja kasutusvõimalustega
  • tutvutakse kõrgreljeefse kuldtikandi teostamiseks vajalike materjalide, tehnikate ja töövahenditega
  • omandatakse kuldtikandi teostamise kogemus
  • praktiseeritakse kõiki tehnilisi võtteid ja harjutatakse spetsiifiliste materjalide kasutamist etteantud töönäidise peal
  • väärtustatakse ajaloopärandit läbi käelise tegevuse

Igal kohtumisel tutvustatakse üht või mitut uut traditsioonilist kuldtikandi materjali ja selle kasutamiseks vajalikke tehnilisi võtteid nii teoreetiliste selgituste kui ka demonstratsioonide vormis.

Juhendaja annab igal kohtumisel igale osaleja personaalset tagasisidet, millised on tehnilised vead ja kuidas neid parandada. Kogu kursuse vältel annab juhendaja tehnilisi soovitusi, nt kuidas tehniliselt paremini lahendada tikandidisaine, millal eelistada otse kangale tikkimist ja millal aplikatsioone jne.

Kava

1. päev. Sissejuhatus – kuldtikandi rollist 10. sajandist tänapäevani. Tikandidisaini kangale kandmine. Millist kangast valida ja kuidas seda ette valmistada? Tutvumine kuldtikandi tööriistade ja abivahenditega. Polsterduse liigid kõrgreljeefsuse tekitamiseks. Praktika etteantud disainil.

2. päev. Tutvumine spetsiifilise kuldtikandi materjaliga ja tehnilise võttega disaini pealekandmiseks, praktiseerimine etteantud disaini peal. Korduvad demonstratsioonid ja personaalne tagasiside.

3. päev. Tutvumine spetsiifilise kuldtikandi materjaliga ja tehnilise võttega disaini pealekandmiseks, praktiseerimine etteantud disaini peal. Korduvad demonstratsioonid ja personaalne tagasiside.

Kursuse läbinu

  • omab tikandiproovi teostamiseks vajalikke teadmisi ja praktilisi oskusi
  • omab ülevaadet kuningliku kuldtikandi ajaloost ja eripärast
  • tunneb vajalikke materjale ja töövahendeid
  • omandab kuldtikandi materjalis töö teostamise kogemuse
  • väärtustab kultuuripärandit läbi omandatud tegevuse

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tagasiside ja arutelu. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus peale kirjaliku tagasiside täitmist.

Vajalikud materjalid

Kõik vajalikud materjalid ja töövahendid on kohapeal olemas ja sisalduvad kursuse hinnas.

Juhendaja

Janika Mägi on ehte- ja tikandidisainer, kes on omandanud Eesti Kunstiakadeemia humanitaarteaduste bakalaureuse kraadi 2012 (moedisain) ja lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala. Viimased 7 aastat on ta baseerunud Londonis ja spetsialiseerub kahele ajaloolisele tikandile – kuldtikand ja haagiga loodav helmestikand. Tikandialase väljaõppe on ta saanud Londonis 1767. aastal loodud kõrgmoemajas Hand&Lock, kus ta hiljem aastaid tegutses käsitikandi osakonna juhataja, tööprotsesside eestvedaja ja tiimi tikandioskuste lihvijana. Nüüd loob Mägi omanimelise brändi all kõrgmoetikandi aksessuaarikollektsioone, teeb tikandiprojekte maailmakuulsatele moemajadele ning õpetab kursusi algajatest eriala professionaalideni Londonis, San Fransiscos, New Yorkis, Chicagos, Williamsburgis, Sydneys ja Tallinnas.


Aeg: 15. kuni 17. augustini 2021 kell 16–19.40
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia ruumis D507
Maht: 16 akadeemilist tundi kontaktõpet

Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 8. augustini või kuni kohti jätkub
Hind: 275 eurot

Enne 1. augustit registreerudes on võimalik tasuda osamaksetena: registreerumisel 130 eurot, seejärel 8. augustiks 145 eurot.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud