Nahast kandekoti valmistamine

NB! Kursus on täitunud! Soovi korral võite lisada end ootejärjekorda.

Kursuse käigus valmistatakse mahukas nahast kandekott (totebag) vastavalt etteantud lõigetele. Kott on pealt lahtine, taskuga. Osaleja saab valida endale sobiva naha ning rihmade pikkuse. Kott konstrueeritakse õmblusmasinal, rakendades lisaks erinevaid käsitöövõtteid. Kotti saab ka initsiaalidega personaliseerida. Tutvustatakse töövahendeid ning koti tegemiseks vajaminevaid materjale.


Kava

  1. päev. Materjalide väljalõikamine, ettevalmistused õmblemiseks.
  2. päev. Koti kokkuõmblemine, viimistlus.

Kursuse läbinu

  • tunneb koti õmblemise konstruktsiooni ja valmistamise tehnoloogiaid
  • oskab lõikeid ja töövahendeid kasutada ning leida konstruktsioonile sobivad materjalid
  • suudab rakendada omandatud teadmisi iseseisvalt kottide valmistamiseks

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde väljapanek, kus osalejad esitlevad valminud kotti. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendajad

Kelian Luisk on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala (magistrikraad 2018), täiendanud ennast õpingutel Itaalias (Accademia di Belle Arti di Brera, Milano) ning praktikatel Tšehhis (Cutulum), Mallorcal (Camper) ja USAs (Brooklyn Shoe Space ja Loyal Footwear). Alates 2020. aastast juhendab EKAs jalatsivalmistamise ning -disaini kursuseid.

Marika Jylhä on lõpetanud Häme Rakendusteaduste Ülikoolis jalatsiprogrammi bakalaureuseõpingud ning omandanud magistrikraadi EKAs nahakunsti erialal (2014). Ta on täiendanud ennast Pariisis, Prahas, Riias ja Helsingis ning alates 2014. aastast juhendab ta EKAs praktilise suunitlusega jalatsivalmistamise kursuseid. Jylhä on aksessuaaribrändi Kuula+Jylhä kaasasutaja.

Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus lükata õpe edasi. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda.Aeg:
6. ja 7. septembril 2021 kell 18–21
Koht: Põhja puiestee 7, Eesti Kunstiakadeemia, aksessuaaristuudio B510
Maht: 8 akadeemilist tundi kontaktõpet
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 30. augustini või kuni kohti jätkub

Hind: 250 eurot (sisaldab materjale)
Enne 23. augustit registreerudes on võimalik tasuda osamaksetena: registreerumisel 125 eurot, seejärel 28. septembriks 125 eurot

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud