Nahast sandaalide valmistamine

NB! KURSUS ON TÄITUNUD!

Kursusel valmistatakse käsitsi kvaliteetsest nahast sandaalid vastavalt osaleja jala mõõtudele ja disainile (või etteantud lõigetele). Kursusel on võimalik osaleda moedisainialaste eelteadmisteta. Oskus õmblusmasinat kasutada on abiks, kuid mitte vajalik. 

Kursusel osalejad omandavad teadmised sandaalide konstruktsioonist, materjalidest ja tööriistadest. Sandaalid valmivad erinevaid käsitöövõtteid rakendades.

NB! Kursusel ei valmistata ortopeedilisi või barefoot-sandaale.

Eeldused osalejale
Keskharidus, eesti keele oskus

Kava

  1. päev. Sissejuhatus. Kavandamine. Nahast detailide väljalõikamine.
  2. päev. Sandaalide valmistamine.
  3. päev. Sandaalide valmistamine ja lõppviimistlus.

Kursuse läbinu

  • oskab iseseisvalt kodustes tingimustes sandaale valmistada
  • omandab nahatööks vajalikud käsitöövõtted ning teab, milliseid tööriistu on vaja ja kuidas neid kasutada

Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on valminud jalatsite esitlus ja väljapanek. Arvestuse läbinule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendajad

Kelian Luisk (Eesti Kunstiakadeemia magistrikraad nahakunsti erialal 2018) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala, täiendanud ennast õpingutel Itaalias ning praktikatel Tšehhis, Mallorcal ja USAs, sh suurettevõttes Camper jalatsidisainerina. Alates 2020. aastast töötab Eesti Kunstiakadeemias aksessuaaridisaini õppejõu ja koordinaatorina.

Marika Jylhä (Eesti Kunstiakadeemia magistrikraad nahakunsti erialal 2014) on lõpetanud Häme Rakendusteaduste Ülikoolis jalatsiprogrammi bakalaureuseõpingud ning omandanud magistrikraadi EKAs nahakunsti erialal. Ta on täiendanud ennast Pariisis, Prahas, Riias ja Helsingis ning alates 2014. aastast juhendab EKAs praktilise suunitlusega jalatsivalmistamise kursuseid. Jylhä on aksessuaaribrändi Kuula+Jylhä kaasasutaja.


Aeg: 20.–22. märts 2023 kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia, õpperuum B510
Maht: 12 akadeemilist tundi kontaktõpet 
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 13. märtsini või kuni kohti jagub

Hind: 295 eurot
Registreerudes enne 6. märtsi, on võimalik tasuda ka osamaksetena: registreerudes 145 eurot, seejärel 11. märtsiks 150 eurot.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud