Nahast seljakoti valmistamine

Kursuse käigus valmistatakse vastavalt etteantud lõigetele mahukas sertifitseeritud taimparknahast mitmel viisil kantav ning soovi korral voodri ja sisetaskuga seljakott/õlakott (convertible backpack). Koti valmistamisel kasutatakse erinevaid käsitöölikke nahatöövõtteid. Kott õmmeldakse kokku masinõmblusega.

Kava

  1. päev. Sissejuhatus kursusesse. Materjali omaduste tutvustamine (taimparknahk). Ülevaade erinevatest nahatööriistadest ja -töövõtetest. Detailide väljalõikamine.
  2. päev. Ettevalmistused õmblemiseks.
  3. päev. Koti kokkuõmblemine.
  4. päev. Koti kokkuõmblemine, viimistlus.

Kursuse läbinu

  • tunneb koti konstruktsiooni ja valmistamise tehnoloogiaid
  • oskab lõikeid ja töövahendeid kasutada
  • suudab rakendada omandatud teadmisi iseseisvalt kottide valmistamiseks

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde väljapanek, kus osalejad esitlevad valminud kotti. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendajad

Marika Jylhä on lõpetanud Häme Rakendusteaduste Ülikoolis jalatsiprogrammi bakalaureuseõpingud ning omandanud magistrikraadi EKAs nahakunsti erialal (2014). Ta on täiendanud ennast Pariisis, Prahas, Riias ja Helsingis ning alates 2014. aastast juhendab ta EKAs praktilise suunitlusega jalatsivalmistamise kursuseid. Jylhä on aksessuaaribrändi Kuula+Jylhä kaasasutaja.

Merle Visak on lõpetanud EKA naha-, aksessuaari- ja köitekunsti bakalaureuseõpingud (2010) ja omandanud EKA nahakunsti eriala magistrikraadi (2015). Töötanud magistriõpingute ajal EKA nahakunsti osakonna aksessuaaritöökoja meistrina. Erialaste katsetustega alustas juba enne EKA õpinguid ning on olnud praktiseeriv nahadisainer alates 2004. aastast. Ta on omanimelise brändi asutaja ja disainer ning töötanud valdavalt eritellimustöödega, kuid loonud ka väikeseeriaid ning teinud koostööprojekte erinevate Eesti naha- ja ehtedisaineritega.

Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus lükata õpe edasi. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda.Aeg
: 12., 13.,19. ja 20. jaanuaril 2022 kell 18–21
Koht: Põhja puiestee 7, Eesti Kunstiakadeemia, aksessuaaristuudio B510
Maht: 16 akadeemilist tundi kontaktõpet
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 5. jaanuarini või kuni kohti jätkub
Hind: 470 eurot (sisaldab kõiki materjale)

Enne 3. jaanuari 2022 registreerudes on võimalik tasuda osamaksetena: registreerumisel 220 eurot, seejärel 8. jaanuariks 250 eurot.

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud