Nahast tenniste valmistamine

Kursusel tehakse praktiliselt läbi üks levinumaid jalatsi konstruktsioone – liimtallaga jalats. Omandatakse teadmised jalatsi konstruktsioonist ning saadakse ülevaade töövahenditest ja sellest, kuidas neid kasutada. Omandatavad oskused on abiks nii iseseisvaks jalatsi valmistamiseks. Valida saab erinevate nahatoonide vahel. Kasutatakse väga kvaliteetseid nahkasid. Osalejatel on võimalik ka (taas)kasutada oma materjale pealsete valmistamiseks. Tallad on naturaalsest kummist. 

Kursusel on võimalik osaleda ilma moedisaini erialaste eelteadmisteta. Oskus õmblusmasinat kasutada on abiks, kuid mitte vajalik.

Kava

  1. päev. Sissejuhatus: töövahendite tutvustus. Materjalide valik ja väljalõikamine. 
  2. päev. Pealsete konstrueerimine. 
  3. päev. Materjalide ettevalmistused pealsete liistule tõmbamiseks. Pealsete liistule tõmbamine. 
  4. päev. Taldade liimimine ja õmblemine.
  5. päev. Jalatsite lõpetamine.

Kursuse läbinu

  • tunneb jalatsi tegemise tehnoloogiaid
  • oskab lõikeid ja töövahendeid kasutada ning leida konstruktsioonile sobivad materjalid
  • suudab rakendada omandatud teadmisi iseseisvalt jalatsite valmistamiseks

 

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde väljapanek, kus osalejad esitlevad valminud jalatseid. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

 

Juhendajad

Kelian Luisk on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala (magistrikraad 2018), täiendanud ennast õpingutel Itaalias (Accademia di Belle Arti di Brera, Milano) ning praktikatel Tšehhis (Cutulum), Mallorcal (Camper) ja USAs (Brooklyn Shoe Space ja Loyal Footwear). Alates 2020. aastast juhendab EKAs jalatsivalmistamise ning -disaini kursuseid.

 

Marika Jylhä on lõpetanud Häme Rakendusteaduste Ülikoolis jalatsiprogrammi bakalaureuseõpingud ning omandanud magistrikraadi EKAs nahakunsti erialal (2014). Ta on täiendanud ennast Pariisis, Prahas, Riias ja Helsingis ning alates 2014. aastast juhendab ta EKAs praktilise suunitlusega jalatsivalmistamise kursuseid. Jylhä on aksessuaaribrändi Kuula+Jylhä kaasasutaja.

 

Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus lükata õpe edasi. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda.Aeg:
7., 8., 9., 14., 15. märtsil 2022 kell 18–21
Koht: Põhja puiestee 7, Eesti Kunstiakadeemia, aksessuaaristuudio B510
Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 28. veebruarini või kuni kohti jätkub
Hind: 525 eurot (sisaldab kõiki materjale)
Enne 21. veebruari 2022 registreerudes on võimalik tasuda osamaksetena: registreerumisel  250 eurot, seejärel 26. veebruariks 275 eurot

 

Registreerun

 

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia