Video: Eelakadeemia juhendaja Carl-Robert Kagge sissejuhatus kursusele
NB! KURSUS ON TÄITUNUD!
Paljudel Eesti Kunstiakadeemia erialadel tuleb sisseastujal esitada portfoolio. Kursus on pühendatud oma digitaalse loovtööde mapi ehk portfoolio koostamise põhimõtete tutvustamisele ja praktilisele teostusele.
Toetame õppijat juba olemasolevate tööde seast valiku tegemisel, nende dokumenteerimise ja vormistamisega veenvaks tervikuks. Kursuse tulemusena valmib kujundatud portfoolio PDF-formaadis, mida on võimalik kasutada EKAsse sisseastumisel.
Kursus on mõeldud 16-26aastastele BA- või MA-taseme sisseastumise huvilistele. Kursusel osalejatelt eeldame iseseisva töö tegemist kontakttundide vahelisel ajal.
Osalemise eelduseks on piisav kogus teoseid (u 8–10 tööd). Teosed peavad olema teostatud vähemalt kahes erinevas meediumis (nt maal, foto, joonistus, koomiks, digitaalsed joonised, kujundused, installatsioonid, ruumilised teosed, kavandid, maketid jne).
Kava
- 27. mai, kell 12–15
Ülevaatlik loeng eritüübilistest portfooliotest: füüsiline mapp, kujundatud pdf, veebiportfoolio. Näited ja soovitused. Carl-Robert Kagge, 2 ak.
Näpunäiteid teoste pildistamiseks, teoste valimiseks portfooliosse, juhend etikettide koostamiseks. Mart Vainre, 2 ak. - 3. juuni, kell 12–19.15
Esitlus: Figma kujundusplatvormi tutvustamine.
Praktika: kujundatud PDF või veebiportfoolio koostamine.
Valminud portfooliote esitlemine ja tagasiside.
Juhendavad Carl-Robert Kagge ja Mart Vainre, 9 ak.
Kursuse läbinu
– oskab teha oma loomingust mõtestatud valikuid
– oskab teoseid pildistada
– teadvustab mitmesuguseid võimalusi portfoolio koostamiseks
– omab ülevaadet, kuidas oma loomingut portfoolios esitada
– teadvustab võimalusi, kuidas portfooliot esitleda
– oskab visuaale vajadusel täiendada tekstidega
Kursus lõpeb arvestusega, kus toimub portfooliote esitlus. Arvestuse läbinule väljastatakse EKA täienduskoolituse tunnistus.
Juhendajad
Carl-Robert Kagge (s 1989) on Tallinnas tegutsev graafiline disainer ja kunstnik. Ta on lõpetanud 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna (BA) ja 2020. aastal kaasaegse kunsti õppekava (MA). 2021. aastast töötab ta graafilise disainerina Riigikantseleis ning veab koos Frank Abneriga siiditrükistuudiot Trükiruum. Kagge on osalenud näitustel Eestis ja välismaal ning navigeerib graafilise disaini, maali ja trükitehnika vahealal.Ta on lisaks EKA Eelakadeemias juhendamisele ka EKA ja Tallinna Ülikooli külalisõppejõud.
carlkagge.com
Mart Vainre (s 1988) on kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala BA (2011) ja uusmeedia eriala MA (2014). Tal on olnud mitmeid isiknäituseid ning tema töid on eksponeeritud ka KUMU ja Kunstihoone kuraatorinäitustel. Vainre teostab oma töid maalikunsti tehnikas, mis on tihti kaamera või digitehnoloogia poolt vahendatud. Maalimine on tema loomingus sümboolne meetod, et tähistada inimese kohalolu. Digitehnoloogia abil lisab ta aga oma töödesse ka tehnitsistliku mõõtme – kõrgtehnoloogilised pildiloome meetodid nagu 3D skännimine ja mudeldamine võimaldavad tal kõrvutada inim- ja masinloodud pildiloomet. Vainre on ka EKA Eelakadeemia koordinaator ja maalikunsti osakonna külalisdotsent.
martvainre.com
Aeg: 27. mai kell 12–15 ja 3. juuni kell 12–19.15 , laupäeviti
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia B305 õpperuum
Maht: 13 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 13 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Õppekavarühm: humanitaaria ja kunsti interdistsiplinaarne õppekavarühm
Täiendav info: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerimine: kuni 20. mai 2023
Hind: 80€
Registreerides palume lahtris „Märkused” vastata kahele küsimusele:
- Millisele erialale soovid astuda?
- Millised on sinu ootused kursusele?
Lisaks palume lisada link (nt Google Drive või Dropbox kaust) oma töödele.