Nahast sandaalide valmistamine

Kursusel valmistatakse käsitsi kvaliteetsest nahast sandaalid. Hästi istuvad, kaua kestvad sandaalid vastavalt osaleja jala mõõtudele ja disainile. Kursusel osalejad omandavad teadmised sandaalide konstruktsioonist. Sandaalid valmivad erinevaid käsitöövõtteid rakendades. Kursusel on võimalik osaleda moedisainialaste eelteadmisteta. Oskus õmblusmasinat kasutada on abiks, kuid mitte vajalik.

Kava

  1. päev. Sissejuhatus. Nahast detailide väljalõikamine. Sandaalide valmistamine.
  2. päev. Sandaalide valmistamine.
  3. päev. Talla liimimine, lõppviimistlus.

Kursuse läbinu

  • oskab iseseisvalt kodustes tingimustes sandaale valmistada
  • omandab nahatööks vajalikud käsitöövõtted ning teab, milliseid tööriistu on vaja ja kuidas neid kasutada

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde väljapanek, kus osalejad esitlevad valminud jalatseid. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendajad

Kelian Luisk on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala (magistrikraad 2018), täiendanud ennast õpingutel Itaalias (Accademia di Belle Arti di Brera, Milano) ning praktikatel Tšehhis (Cutulum), Mallorcal (Camper) ja USAs (Brooklyn Shoe Space ja Loyal Footwear). Alates 2020. aastast juhendab EKAs jalatsivalmistamise ning -disaini kursuseid.

Marika Jylhä on lõpetanud Häme Rakendusteaduste Ülikoolis jalatsiprogrammi bakalaureuseõpingud ning omandanud magistrikraadi EKAs nahakunsti erialal (2014). Ta on täiendanud ennast Pariisis, Prahas, Riias ja Helsingis ning alates 2014. aastast juhendab ta EKAs praktilise suunitlusega jalatsivalmistamise kursuseid. Jylhä on aksessuaaribrändi Kuula+Jylhä kaasasutaja.

Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus lükata õpe edasi. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda.Aeg
: 2., 3., 4. mail 2022 kell 18–21
Koht: Põhja puiestee 7, Eesti Kunstiakadeemia, aksessuaaristuudio B510
Maht: 12 akadeemilist tundi kontaktõpet
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 25. aprillini või kuni kohti jätkub
Hind: 290 eurot (sisaldab kõiki materjale)
Enne 18. aprilli 2022 registreerudes on võimalik tasuda osamaksetena: registreerumisel  140 eurot, seejärel 23. apriliks 150 eurot

Registreerun

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia