Sisearhitektuurse valgustusdisaini algõpe


NB! Kursus on täitunud! Soovi korral võite lisada end ootejärjekorda.

Kursus annab esmased teadmised ja oskused valgustuse projekteerimisest ja kujundamisest. Kursuse käigus tutvutakse valgustuse projekteerimise olulisemate aspektidega – valgustite paigutamine, valgustustehnika, valgustuse projekteerimine, esteetilise terviku loomine, ruumipindade valik vastavalt soovitud visuaalsele tulemusele jne.

Kursusele on oodatud igas vanuses täiskasvanud, kes tunnevad huvi sisearhitektuuri ja ruumikujunduse vastu. Erialased eelteadmised ei ole vajalikud ning oodatud on kõigi elualade esindajad. Fookuses on siseruumide valgustus, seega sobib kursus eelkõige neile, kellel on soov või vajadus viia end kurssi valgustuse eripärade, vajaduste ja lahendusvõimalustega. Osalemise eeldusteks on keskharidus ning eesti keele oskus.

Osaleja saab ettekujutuse valgustusprojekti vormistamisest, vajalikud teadmised olulisematest valgustustehnilistest parameetritest, valgustusarvutustest, valguse ja materjali koostoimest ning valguse mõjust inimese igapäevategevustele ja emotsioonidele.

Tutvutakse osaleja valitud või juhendaja välja pakutud ruumi alusprojektiga. Kui alusprojekti valib osaleja, tuleb tal see ka üle mõõdistada. Töötatakse välja valgustuse projekteerimise lähteülesanne vastavalt alusprojektile ning seejärel ruumide funktsionaalsusele vastav valgustuslahendus ja selle esteetiline kontseptsioon.

Kava

  1. päev. Sissejuhatav loeng, arutelu. Tutvustatakse kursuse täpsemat ülesehitust, koostatakse osaleja vajaduste ja huvide põhine personaalne lähteülesanne, osalejatele jagatakse esmane abistav õppematerjal.
  2. –10. päev. Praktiline osa. Juhendaja annab igale osalejale personaalset tagasisidet vastavalt osaleja koostatud läheülesandele ja iseseisva tööna teostatud projekti materjalile.

Kursuse läbinu

  • oskab lugeda lihtsamaid valgustustehnilisi jooniseid ning on teadlik nende teostamise loogikast ja reeglitest;
  • mõistab valgustuse üldisi kujundus- ning projekteerimisprintsiipe;
  • oskab lugeda valgustite spetsifikatsioone ja mõistab, kuidas valgustustehnilised parameetrit valguse olemust mõjutavad;
  • omab ülevaadet põhilistest valgustitüüpidest ja nende kasutusotstarbest;
  • omab ülevaadet valgustustehnikast;
  • omab ülevaadet valguse mõjust erinevatele materjalidele;
  • omab ülevaadet valguse mõjust inimesele;
  • on võimeline eskiisprojekti põhjal tekkivat tegelikkust analüüsima ning sellest järeldusi tegema.

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tööde eksponeerimine, osalejate esitlused ja ühine arutelu. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Vajalikud materjalid

  • Joonestustarbed:
  • A3-formaadis koopiapaberid
  • Mehaaniline harilik pliiats
  • Pehme kustukumm
  • Uni Pin tindipliiatsid (must, erineva jämedusega)
  • Joonlaud (läbipaistev, 40–50 cm)
  • Kolmnurk-joonlaud (läbipaistev)
  • Sirkel (pliiatsihoidjaga)
  • Joonistustarbed: vastavalt vajadusele ja vabale valikule ideede visandamiseks ning jooniste täiendamiseks.
  • Esitlusmaterjalid: tööde esitlemiseks vajalikud materjalid ja tehnikad lepitakse kokku juhendaja ja kursusel osalejatega ühiselt kursuse lõppjärgus.
  • Arvuti ja arvutihiir valgustusarvutuste tegemiseks, fotode jm illustreeriva materjali ning abimaterjali otsimiseks.

Juhendaja

Joan-Tähven Vene on valgustusdisainer ja -insener DeltaE Inseneribüroos ning omandab bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemias sisearhitektuuri ja mööblidisaini erialal. Ta on disainer keda motiveerivad uued väljakutsed ja enese pidev täiendamine valgustuse valdkonnas laiemalt. Selle tulemuseks on kümne aasta pikkune kogemus ja mitmekülgne projekteerimise portfoolio erineva iseloomuga valgustuspaigaldistest. Täna seisab ta hea peamiselt selle eest, et Eesti tööstusettevõtted kasutaksid ära kogu potentsiaali energiasäästuks valgustuse valdkonnas kuid ei ole unustanud ka valgustuse esteetilisi omadusi. Joan-Tähven on Eesti Valgustusdisainerite Assotsiatsiooni liige ja alates 2019. aastast EVS TK24: Valgustustehnika komitee liige.

Eriolukorra lisainfo

Juhul, kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreernud isikul õigust lepingust taganeda vms.



Aeg:
7. oktoobrist kuni 9. detsembrini 2021 neljapäeviti kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia ruum D413
Maht: 40 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 64 tundi iseseisvat tööd (4 EAP)
Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 30. septembrini 2021 või kuni osaluskohti jagub.

Hind: 380 eurot

Enne 28. septembrit regiseerudes on võimalik tasuda ka kolme osamaksena: 180 eurot registreerumisel ning 2. oktoobriks 200  eurot.

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud