Sisearhitektuursete väikevormide projekteerimine ja kujundamine

Kursusele on oodatud igas vanuses täiskasvanud, kes tunnevad huvi sisearhitektuuri ja ruumikujunduse vastu. Erialased eelteadmised ei ole vajalikud ning oodatud on kõigi elualade esindajad. Fookuses on sisearhitektuursed väikevormid, seega sobib kursus eelkõige neile, kellel on soov või vajadus endale projekteerida sisearhitektuurne väikevorm, st tool, pink, laud, voodi vms.

Kursusel osalemise eeldusteks on huvi sisearhitektuuri ja ruumikujunduse vastu, keskharidus ning eesti keele oskus.

Kursus annab baasteadmised sisearhitektuursete väikevormide projekteerimisest ja kujundamisest ning ettekujutuse ja üldise arusaama materjalidest, nende skaaladest, erinevatest kontekstidest ja võimalustest.

Ülesannete käigus avastatakse ja leitakse seoseid ideede, materjalide ja vormi vahel ning presenteeritakse neid makettidena. Luuakse ettekujutus mahulisest komponeerimisest, selle mõjust ja tähtsusest ruumis. Antakse vajalikud teoreetilised teadmised ja praktilised oskused mahulise kompositsiooni loomiseks vajalikest võtetest, samuti oskused vormi mõjutamiseks materjalide, pindade ja värvide kasutamise teel. Kursuse lõpuks viiakse üks väikevormi idee ka ellu.

 

Kava

  1. päev. Sissejuhatav loeng, arutelu. Tutvustatakse kursuse täpsemat ülesehitust, koostatakse osaleja vajaduste ja huvide põhine personaalne lähteülesanne, jagatakse kätte esmane abistav õppematerjal. Valitakse sobiv sisearhitektuurne väikevorm
  2. –8. päev. Praktiline osa. Juhendaja annab igale osalejale personaalset tagasisidet vastavalt osaleja koostatud läheülesandele ja iseseisva tööna teostatud projektmaterjalile.

 

Kursuse läbinu oskab

  • lugeda lihtsamaid jooniseid ning on teadlik nende teostamise loogikast ja reeglitest
  • kommunikeerida ideid maketi kaudu
  • proportsioneerida ja liigendada mahte ja pindu ruumis, kasutades teadmisi inimese haardeulatusest ja mõõtmetest
  • kriitiliselt hinnata ruumide kompositsioonilist struktuuri, kirjeldada ruumi kompositsiooni mõjutavaid tegureid, põhjendada oma valikuid
  • nii linna- kui ka looduskonteksti mõista ja selle ruumiolukorda analüüsida
  • leida ja avastada mittekonventsionaalseid ja endale sobivaid materjale ja tööriistu ning valikuid põhjendada
  • katsetada ja töödelda materjale enda püstitatud eesmärgist lähtuvalt.

 

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tööde eksponeerimine, osalejate esitlused ja ühine arutelu. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

 

Vajalikud materjalid

Joonestustarbed

  • A3-formaadis koopiapaberid
  • Mehaaniline harilik pliiats
  • Tindipliiatsid Uni Pin (must, erineva jämedusega)
  • Joonlaud (läbipaistev, 40–50 cm)
  • Kolmnurk-joonlaud (läbipaistev)
  • Sirkel (pliiatsihoidjaga)

Joonistustarbed: vastavalt vajadusele ja vabale valikule ideede visandamiseks ning jooniste täiendamiseks.

Esitlusmaterjalid: tööde esitlemiseks vajalikud materjalid ja tehnikad lepitakse kokku juhendaja ja kursusel osalejatega ühiselt kursuse lõppjärgus. Arvuti fotode jm illustreeriva materjali ning abimaterjali otsimiseks.

 

Juhendaja

Ardo Hiiuväin on omandanud 2018. aastal Eesti Kunstiakadeemias bakalaureusekraadi sisearhitektuuri erialal. Erialase tööga alustas ta juba õpingute ajal, tänaseks on ta sisearhitekt oma arhitektuuribüroos WS Arhitektuur. Peale erialase töö õpetab Hiiuväin Kuressaare Ametikoolis ruumikujundamise valikainet.

 

Eriolukorra lisainfo

Juhul, kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreernud isikul õigust lepingust taganeda vms.



Aeg:
27. oktoobrist kuni 15. detsembrini 2020 teisipäeviti kell 18–21
Koht: Põhja puiestee 7, Eesti Kunstiakadeemia, ruum D413
Maht: 32 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 46 tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Hind: 320 eurot
Enne 13. oktoobrit registreerudes on võimalik tasuda ka kolme osamaksena: registreerimistasu 45 eurot, seejärel 18. oktoobriks 138 eurot ja 15. novembriks 137 eurot.
Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 20. oktoobrini 2020 või kuni osaluskohti jagub.

Registreerun

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud