Spordi­jalatsite valmis­tamine

NB! Grupp on täitunud

Kursusel saab ülevaate jalatsitootmisest nii Eestis kui ka välismaal. Tutvustatakse ülevaatlikult erinevaid jalatsi valmistamise konstruktsioone ning praktiliselt tehakse läbi üks levinumaid – liimtallaga jalats. Omandatakse teadmised jalatsi konstruktsioonist ning saadakse ülevaade töövahenditest ja sellest, kuidas neid kasutada.

Omandatavad oskused on abiks nii iseseisvaks jalatsi valmistamiseks kui ka olemasolevate jalatsite paremaks hooldamiseks. Osalejatel on võimalik taaskasutada jalatsite taldu ning erinevaid materjale pealsete valmistamiseks.

Kursusel on võimalik osaleda ilma moedisaini erialaste eelteadmisteta. Oskus õmblusmasinat kasutada on abiks, kuid mitte vajalik.

Kava

 1. päev. Kursuse tutvustus. Sissejuhatav loeng jalatsite konstruktsioonist, käsitöövõtetest ning tööstuses kasutatavatest tehnoloogiatest.
 2. päev. Materjalide valik ja väljalõikamine. Jalatsi pealse konstrueerimise õpetus. Algab pealsete konstrueerimine
 3. päev. Pealsete konstrueerimine. Talla dekonstrueerimine.
 4. päev. Pealsete konstrueerimine.
 5. päev. Pealsete konstrueerimine.
 6. päev. Pealsete konstrueerimine.
 7. päev. Materjalide ettevalmistused pealsete liistule tõmbamiseks.
 8. päev. Pealsete liistule tõmbamine.
 9. päev. Taldade liimimine ja õmblemine.
 10. päev. Jalatsite lõpetamine. Väljapanek ja esitlus.

Kursuse läbinu

 • tunneb spordijalatsi tegemise tehnoloogiaid
 • oskab lõikeid kohandada ja leida konstruktsiooniga sobivad materjalid
 • suudab rakendada omandatud teadmisi iseseisvalt jalatsite valmistamiseks

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde väljapanek, kus osalejad esitlevad valminud jalatseid. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendajad

Kelian Luisk (Eesti Kunstiakadeemia magistrikraad nahakunsti erialal 2018) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahakunsti eriala, täiendanud ennast õpingutel Itaalias ning praktikatel Tšehhis, Mallorcal ja USAs, sh suurettevõttes Camper jalatsidisainerina. Möödunud aastal töötas New Yorgis Brooklyn Shoe Space’is, kus viis läbi jalatsite ja aksessuaaride valmistamise töötube.

Marika Jylhä (Eesti Kunstiakadeemia magistrikraad nahakunsti erialal 2014) on lõpetanud Häme Rakendusteaduste Ülikoolis jalatsiprogrammi bakalaureuseõpingud ning omandanud magistrikraadi EKA nahakunsti erialal. Ta on täiendanud ennast Pariisis, Prahas, Riias ja Helsingis ning alates 2014. aastast juhendab ta EKAs praktilise suunitlusega jalatsivalmistamise kursuseid. 2017. aastal osales ta Aalto Ülikooli ja EKA läbiviidud Camper workshop’i korraldamisel. Jylhä on aksessuaaribrändi Kuula+Jylhä kaasasutaja. Kuula+Jylhä töid on eksponeeritud muuhulgas näitustel Lõuna-Koeras, Saksamaal, Ungaris, Soomes ja Eestis.

 

Eriolukorra lisainfo

Juhul, kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju koolitusteenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks. Koolituse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki koolitusele registreernud isikul õigust lepingust taganeda vms.Aeg:
14., 15., 16., 17., 21., 22., 23., 24., 28. ja 29. september 2020 kell 18–21
Koht: Põhja puiestee 7, Eesti Kunstiakadeemia, aksessuaaristuudio B510
Maht: 40 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 12 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Hind: 525 eurot
Enne 31. augustit registreerudes on võimalik tasuda ka kolme osamaksena: registreerimistasu 45 eurot, seejärel 5. septembriks 240 eurot ja 26. septembriks 252 eurot.
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 7. septembrini või kuni osaluskohti jagub.

 

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia