Tekstiilidisain kiust nutilahenduseni


Kursus on orienteeritud tekstiilihuvilistele, kes soovivad väljuda argirutiinist ning täiendada oma teadmisi ja oskusi nii ametialaselt kui ka enesetäienduseks ja silmaringi avardamiseks. Samuti neile, kes plaanivad alustada tekstiiliõpinguid Eesti Kunstiakadeemias ning saada eelnevate teadmiste ja oskuste omandamise läbi enesekindlust õpingutega alustamiseks.

Kursuse eesmärk on anda ülevaade kaasaegsetest materjalidest ja tehnoloogiatest tekstiilidisaini valdkonnas, võimaldades kasutada tekstiilidisainialaseid oskusi uudsete lahenduste loomiseks ning arendades elektroonika- ja tehnoloogiaalaste kompetentside ja materjalide tundmist.

Omandatud teadmiste ja oskuste tulemusena avaneb kursuse lõpus võimalus luua juhendajate kaasabil oma toode kavandist valmistooteni. Lõpetuseks toimub ka juhendatud näidiste ja toodete pildistamine, et julgustada oma loomingut näitama ka internetikeskkondades visuaalset naudingut pakkuvate tootefotodega, mis ei peidaks tekstiililoomingu tegelikku ilu. 

 

Sihtrühm

Tekstiilidisainist huvitatud õppija, kes soovib täiendada oma teadmisi ja oskusi või avardada silmaringi uues põnevas valdkonnas. Samuti huvilised, kes soovivad omandada uue eriala Eesti Kunstiakadeemias ning saada eelnevate teadmiste ja oskuste omandamisega enesekindlust õpingutega alustamiseks (ka astudes magistriõppesse mõne teise eriala baasilt).

 

Eeldused osalemiseks

Keskharidus, eesti keel.

 

Kursuse jooksul saab osaleja

 • määrata tekstiilmaterjalide koostist
 • proovida keskkonnamõjudele reageerivaid ja muid eripigmente nagu näiteks helkur, pimedas järelhelenduvad ning soojus- ja valgustundlikud materjalid, pärlmutter- ja metallikvärvid, paisuv kolmemõõtmeline materjal, sametpinda loov flokk, metalliläikeline foolium ja pragunevad krakleevärvid
 • katsetada kudumist nii kangastelgedel kui ka silmuskudumismasinal, kasutades materjale, mis võimaldavad luua 3D-efekte
 • kasutada voolu juhtivaid pehmeid materjale ning katsetada rõivale kohandatavat elektroonikat

Vaata õppekava

 

Õpiväljundid. Õppekava läbinu:

 • tunneb tekstiilmaterjale ja nende viimistlusi
 • on sidunud elektroonikat ja tehnoloogiaalaseid teadmisi tekstiiliga
 • teab tekstiilidega seotud keskkonnaaspekte
 • on katsetanud kudumist kangastelgedel
 • oskab kasutada silmuskudumismasinat ja tunneb tehnikaid
 • oskab valmistada oma trükidisaini põhjal siiditrüki šablooni, tunneb kangatrükitehnikaid ning on kujundanud trükidisainiga toote prototüübi
 • on saanud kogemuse toote prototüübi kavandamise ja teostamise protsessidest ise valitud tehnikate abil
 • oskab oma tööd visuaalselt ja tekstiliselt dokumenteerida ning esitleda
 • kasutab tekstiilidisainialaseid oskusi uudsete lahenduste loomiseks

 

Hindamismeetod

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on näituse või väljapaneku vormis tehtud tööde esitlus. Arvestusele pääsemise eelduseks on kontakttundides osalemine vähemalt 75% ulatuses. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

 

Juhendajad

Kristi Kuusk (PhD), Aili Aamisepp (MA), Kerly Kaljuste (BA), Eva-Liisa Kriis (MA), Eelike Virve (BA), Frank Abner (BA), Krista Leesi (MA), Svetlana Todurova (BA), Kadi Kibbermann (MA).

 

Eriolukorra lisainfo

Juhul kui ilmneb koroonaviiruse vm sarnase olukorra mõju teenuste osutamisele, on Eesti Kunstiakadeemial õigus viia õpe veebipõhiseks ning teha vajadusel muudatusi õppekavas. Kursuse vormi muutmisega ei muutu koolituslepingu tingimused, sh ei teki kursusele registreerunud isikul õigust lepingust taganeda vms.Aeg:
6. oktoober 2021 kuni 18. mai 2022 kolmapäeviti kell 17.30–20.30
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia ruum D505
Maht: 11 EAP / 286 akadeemilist tundi,
millest 110 tundi on kontaktõpet ja 176 tundi iseseisvat tööd
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Hind: 2500 eurot
Hind sisaldab tööks vajalikke materjale ja vahendeid.

Tasuda on võimalik ka osamaksetena: registreerudes tasutakse registreerimistasu 150 eurot, seejärel tasutakse 25. augustiks  590 eurot, 23. oktoobriks 2021 585 eurot, 15. jaanuariks 2022 590 eurot ja 12. märtsiks 2022 585 eurot.

Registreerumine: kuni 8. september

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud