Tekstiili­disain kiust nutilahen­duseni

NB! Grupp on täitunud

Kursus on suunatud tekstiilidisainist huvitatud õppijale, kes soovib väljuda argirutiinist ning täiendada oma teadmisi ja oskusi kas ametialaselt või avardada oma silmaringi uues põnevas valdkonnas. Samuti on see eelaastaks neile, kes soovivad omandada uue eriala Eesti Kunstiakadeemias ning saada eelnevate teadmiste ja oskuste omandamisega enesekindlust õpingutega alustamiseks (ka astudes magistriõppesse mõne teise eriala baasilt).

Moodulitest koosneva õppekava eesmärk on anda ülevaade kaasaegsetest materjalidest ja tehnoloogiatest tekstiilidisaini valdkonnas. Õppekava läbinu kombineerib tekstiilidisaini oskusi oma igapäevatöös, saavutades uudseid lahendusi. Õppekavas on olulisel kohal elektroonika- ja tehnoloogiakompetentside ja materjalide tundmise arendamine.

Osalejad saavad teadmisi uutest materjalidest, nende kasutamise võimalustest, aga ka tehnikatest ja tehnoloogiatest tekstiilimaailmas. Käsitletakse tekstiilidega seotud keskkonnaaspekte ning jagatakse oskusi disainiideede praktiliseks teostamiseks.

 

Põnevat avastamist pakuvad:

  • Trükistuudio, kus läbitakse kangatrüki protsess, luues ise nii trükidisaini kui ka trükišabloonraami, katsetades erinevaid kangatrüki tehnikaid ning proovides keskkonnamõjudele reageerivaid pigmente
  • Tulevikutekstiilide stuudios avaneb võimalus siduda tekstiili elektroonikaga, millega saab rõivaesemele või aksessuaarile anda uusi funktsioone ja nii visuaalseid kui ka taktiilseid omadusi
  • Kasutades kangastelgedel või silmuskudumismasinatel eriefektiga materjale, annab see võimaluse luua 3D-tekstiile jpm

 

Õppekava läbinu:

  • Tunneb mõningaid tekstiilmaterjale ja nende viimistlusi
  • On sidunud elektroonikat ja tehnoloogiateadmisi tekstiiliga
  • Teab tekstiilidega seotud keskkonnaaspekte
  • On katsetanud kudumist kangastelgedel
  • Oskab kasutada silmuskudumismasinat ja tunneb tehnikaid
  • On kujundanud trükidisainiga toote prototüübi
  • Oskab valmistada oma trükidisaini põhjal siiditrüki šablooni
  • Tunneb kangatrükitehnikaid
  • On saanud kogemuse toote prototüübi kavandamise ja teostamise protsessidest enda valitud tehnikate abil
  • Oskab oma tööd visuaalselt ja tekstiliselt dokumenteerida ning esitleda

 

Omandatud teadmisi ja oskusi kasutades avaneb kursuse lõpus võimalus luua juhendajate kaasabil  oma toode kavandist valmis prototüübini. Lõpetuseks toimub juhendatud näidiste ja toodete pildistamine, et julgustada oma loomingut näitama ka internetikeskkondades visuaalset naudingut pakkuvate tootefotodega, mis aitaksid edasi anda selle funktsionaalset ideed ja materjalide ilu.

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on näituse/väljapaneku vormis tehtud tööde esitlus.

Arvestusele pääsemise eelduseks on kontakttundides osalemine vähemalt 75% ulatuses. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

 

Hind sisaldab tööks järgnevaid vajalikke materjale ja vahendeid
Kursuse jooksul saab osaleja proovida keskkonnamõjudele reageerivaid ja muid eripigmente, nagu näiteks helkur, pimedas järelhelenduv, soojus- ja valgustundlikud, pärlmutter ja metallik värvid, paisuv kolmemõõtmeline, sametpinda loov flokk, metalliläikeline foolium, pragunevad krakleevärvid; kududa  3D efekte, helkurniiti; luua ja kasutada voolu juhtivaid pehmeid materjale, rõivale kohandatud elektroonikat jms põnevaid materjale.

 

Juhendajad on Kristi Kuusk (PhD), Aili Aamisepp (MA), Kerly Kaljuste (BA), Liisa Aid (MA), Piret Valk (MA), Frank Abner, Krista Leesi (MA), Svetlana Todurova (BA).

Sihtrühm: tekstiilidisainist huvitatud õppija, kes soovib täiendada oma teadmisi ja oskusi kas ametialaselt või avardada silmaringi uues põnevas valdkonnas. Huvilised, kes soovivad omandada uue eriala Eesti Kunstiakadeemias ning saada eelnevate teadmiste ja oskuste omandamisega enesekindlust õpingutega alustamiseks (ka astudes magistriõppesse mõne teise eriala baasilt)

Eeldused osalejale: keskharidus, eesti keel. 

 

Vaata õppekava


 

Aeg: 16. oktoober 2019 – 13. mai 2020 kolmapäeviti kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia
Maht: 11 EAP / 286 akadeemilist tundi, millest 110 tundi on kontaktõpet ja 176 tundi iseseisvat tööd
Hind: 2100 eurot (võimalik tasuda kahes osas)
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

 

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud