Visuaalse kommunikat­siooni joonista­mine

NB! Kursus toimub veebipõhise õppena.

Kursus annab algajale huvilisele vajaliku kogemuse ja tööriistad, kuidas omandada ja kasutada mistahes visuaalse distsipliini õpetust, kursust või raamatut. Samuti annab see kogenud spetsialistile võimaluse välja astuda seniste kogemuste ja oskuste raamistikust ning oma loomeprotsesse üle vaadata laiemast vaatenurgast.

Kursus koosneb filoloogide ja filmilavastaja koostatud sõnadest ja tekstidest saadud muljete visandamisest ning visandite vaatlusest. Kursuse tulemusena valmib suur hulk visuaalseid kujundeid, mis koos vastava joonistusobjekti ehk „pildiallkirjaga” moodustavad terviku – osalejad saavad näha kui erinevalt ja unikaalselt igaüks verbaalse info visuaalseks muudab. Lisaks tekib sügavama keeletunnetuse kogemus, kui keskenduda sõnale või lausele pikemaks ajaks, kui seda tavapäraselt tehakse.

Kursuse läbinu

  • julgeb ennast joonistamise kaudu väljendada
  • oskab ümbritsevat huviga jälgida ning saadud muljeid visualiseerida
  • orienteerub joonistusvahendite võimalustes
  • oskab leida seoseid verbaalse ja visuaalse mõtlemise vahel ja neid kasutada

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tehtud tööde eksponeerimine ja grupiarutelu. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Vajalikud materjalid

Värvilised markerid, grafiidipulk, värvipliiatsid, pintsel ja akvarell, sulg ja tušš, süsi, kriit, pastell (loetletutest vähemalt 4) ja A4-paber, nt visandiplokk. Vajalikud materjalid võtab osaleja ise kaasa.

Juhendaja

Allan Kukk on omandanud 1995. aastal Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi graafika erialal. Ta on graafiline disainer ja kujundaja ning hinnatud juhendaja EKA täienduskoolituse kursustel alates 2003. aastast.Aeg:
21. aprill kuni 19. mai 2020 teisipäeviti kell 18–21
Koht: Veebipõhine Zoom keskkonnas
Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 6 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Hind: 215 eurot
Võimalik tasuda ka kolme osamaksena: 45 eurot registreerudes ning 12. aprilliks 85 eurot ja 9. maiks 85 eurot
Registreerumine: kuni 21. aprill 2020
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Registreerun

Postitas Elise Eimre
Viimati muudetud

Avatud akadeemia