Hetkel galeriis

13.09–30.09.2017. Sosistavad kivid. Khurtova & Bourlanges.

Elena Khurtova (RU) ja Marie Bourlanges (FR) interaktiivne heliinstallatsioon “Sosistavad kivid” koosneb portselanist objektidest, kontaktmikrofonidest ning kõlaritest. Portselanist “kividel” on erinevad faktuurid, mis loovad katsudes erinevaid helisid. Külastajatel on võimalik portselani muusikainstrumentidena kasutada, muutes EKA Galerii seeläbi ruumiliseks heliinstrumendiks.

Amsterdamis resideeruvad arhitektid-kunstnikud Elena Khurtova ja Marie Bourlanges on alates 2009. aastast eksperimenteerinud erinevate materjalidega sh portselaniga ning õpetanud arhitekte antud vallas nii Rietveldi Akadeemias kui Haagi Kuninglikus Kunstiakadeemias Hollandis. Nende töö portselaniga on tänuväärne, seda eriti kontekstis, kus materjalist tekkiv heli ning puudutusega kaasnevad aistingud ei ole just igapäevased uurimisteemad arhitekti töölaual.

26. septembril kell 19.30 toimub näitusel Tallinna Teisipäeva raames giidituur.

www.theskyisontheearth.com

Sündmust produtseerib Tallinna Arhitektuuribiennaal. Toetajad: Prantsuse Instituut Eestis, Beweship Eesti, Eesti Kunstiakadeemia.

Seda artiklit uuendati viimati

Püsilink

17.08–9.09.2017. IN BETWEEN LOOPS. SUSANNA FLOCK

17. augustil kell 18.00 avab EKA Galerii uue hooaja Susanna Flocki näitusega “In between loops”.

Susanna Flock käsitleb oma töödes keha ja tehnoloogia vahendusel kogetavate keskkondade suhet. Flock uurib, millist mõju avaldab digitaliseerumine kultuuri loomisele ja selle kogemisele.

Susanna Flock (1988) on Viinis elav ja töötav kunstnik. Peamiselt tegeleb tema looming erinevate tehnoloogiate ja meediumite kontseptualiseerimisega, eelkõige huvitab teda videomeedium. 2015. aastal lõpetas ta Linzi ülikoolis eksperimentaaldisaini eriala. Susanna Flock on oma töid näidanud mitmelpool maailmas, sh Viinis, Leipzigis, Tallinnas, Zürichis, Torontos, Frankfurtis, Wroclaws ja Sao Paolos ning võitnud mitmeid auhindu.
http://susannaflock.net/

Näitus on avatud kuni 9. septembrini.

Kunstnik ja galerii tänavad: BKA Austria, Land Steiermark, Austria Suursaatkond Tallinnas

Seda artiklit uuendati viimati

Püsilink

4.04–27.04. ARE WE CLOSER NOW?/ KAS OLEME NÜÜD LÄHEDASEMAD? LAURA CEMIN JA LENA SCHWINGSHANDL

4. mail kell 18.00 avab EKA Galerii uue näituse, Laura Cemini ja Lena Schwingshandli “Are we closer now?”/ “Kas oleme nüüd lähedasemad?”

Näitus käsitleb intiimsust ja selle erinevaid väljendusvorme. Kunstnikud tegelevad teemadega nagu isiklik ruum ja lähedus võõraste vahel ning uurivad, kuidas mõõta lähedust. Kumbki kunstnik vaatleb teemat veidi erineval viisil – Laura Cemini tööd on analüütilisemad, Lena Schwingshandl käsitleb võõristust poeetilisemas võtmes. Üheskoos loovad nad ruumi, kus mõõdetakse nii füüsilisi kui vaimseid vahemaid ning kus on võimalik jälgida sageli ebamugavat teise inimesega lähedaseks saamise protsessi.

Laura Cemin (1992) on noor Itaalia kunstnik, kelle looming jääb dokumenteerimise, fotograafia ja performatiivsuse piirialadele. Käesoleva aasta juulis lõpetab ta Itaalias Brescias asuva LABA kunstiakadeemia fotograafia osakonna bakalaureuseõppe. Ta on õppinud ERASMUS vahetusüliõpilasena semestri Eesti Kunstiakadeemias.

Lena Schwingshandl (1994) on noor Viinis sündinud kunstnik. Ta on Linzi Kunsti- ja Disainiülikooli fotograafia kolmandal kursusel ning hetkel õpib ERASMUS vahetusüliõpilasena Eesti Kunstiakadeemia graafikaosakonnas.

Näitus jääb avatuks 27. maini.

Graafiline disain: Ran-Re Reimann.

Kunstnikud ja galerii tänavad: Andre Joosep Arming, Laura Kuusk, Laura Toots, Marko Nautras, Reimo Võsa-Tangsoo, EKA fotoosakond, EKA graafikaosakond.

Seda artiklit uuendati viimati

Püsilink