Õppe sisu

Erialast

Nutitehnoloogia revolutsiooniline areng on tekitanud pidevalt kasvava nõudluse hästidisainitud intuitiivsete kasutajaliideste ja -kogemuste järele. Olgu tegemist mobiiliäpi, kodumasina juhtpaneeli, veebiteenuse kasutajaliidese või kompleksse terviksüsteemiga, mis hõlmab endas nii digitaalset kui ka füüsilist kasutajakogemust – interaktsioonidisain on kõigi nende puhul lahutamatuks koostisosaks. Interaktsioonidisaineri eesmärgiks on muuta kasutaja kokkupuude keerulise informatsiooni ja tehismaailmaga võimalikult lihtsaks ning meeldivaks.

Kuidas õpe on üles ehitatud?

Meie ingliskeelse õppega rahvusvaheline magistrikava keskendub inimkesksele disainile. Kasutajauuringud, -analüüs ja -testimine moodustavad õppetöö vundamendi. Teoreetilised ained on koondatud ümber praktiliste disainiprojektide, mis põhinevad Eesti ja välismaiste ettevõtete poolt esitatud briifidel. Kasutajakesksed agiilsed disaini- ja tootearendusmeetodid tagavad projektide toimivad tulemused.

Koostöö EKA graafilise disaini osakonnaga lubab keskenduda ka graafiliste kasutajaliideste erinevatele aspektidele – info visualiseerimisele, digitaalsele tüpograafiale, visuaalsele disainile, animatsioonile, kasutajaliideste prototüüpimisele jne.

Koostöö tootedisaini ja sisearhitektuuri osakonnaga ning EKA-TTÜ rahvusvahelise ühisõppekavaga Design & Engineering avardab õppekava fookust füüsilise interaktsiooni ja interaktiivsete keskkondade suunas. Õppetöö käigus puutuvad tudengid kokku ka elektroonika, kantav tehnoloogia, virtuaalreaalsuse ja palju muuga.

Meie tsükliõpe sobib töötavale inimesele. Õppetöö toimub neljapäevast laupäevani.

Õppekava vaata siit

Missugused oskused ma õpingute käigus omandan?

Rahvusvahelise interaktsioonidisaini magistrikava lõpetajad on suutelised haldama kompleksseid arendusprojekte uute toodete ja teenuste loomiseks. Samuti on nad võimelised juhtima rahvusvahelisi multidistsiplinaarseid tiime. Ootame õppima väga erineva taustaga tudengeid. Disaini-, toote- ja tarkvaraarenduse-alane varasem kogemus on sisseastumisel abiks, aga samas ei ole see kindlasti hädavajalik. Õppekava esimese semestri jooksul on spetsiaalse tasandusmooduli abil võimalik end piisaval määral kurssi viia disaini, programmeerimise ja ettevõtlusega. Teretulnud on kõik, kel tõsine huvi kasutajakogemuste ja -liideste loomise vastu.Kui arvad, et sinust võiks saada interaktsioonidisaini-valdkonna spetsialist, meeskonnajuht või ettevõtja, oled oodatud liituma meie rahvusvahelise õppekavaga!

Lõpetajate profiilid

  • Interaktsioonidisainer
  • Kasutajaliidese (UI) disainer
  • Kasutajakogemuse (UX) disainer
  • Teenusedisainer
  • Disainijuht

Lisainfo

Vaata õppekava

Interaktsioonidisaini MA õppekava