Bakalaureus
Sisseastumine toimub õppekavale kunst ühiselt. Esimene semester toimub ühises õppes koos skulptuuri-installatsiooni ja graafika osakondadega. Esimese semestri jooksul tutvutakse kõigi kolme erialaga ja läbitakse nende sissejuhatav kursus. Esimese semestri lõpus saavad tudengid valida kolme eriala vahel ja suundutakse õppesse valitud suunal. Õppekorraldus võimaldab aga erialade üleselt valikaineid läbida ja saada osa ka teiste erialade kursustest.
Lisaks isiklikuks praktikaks vajaliku eriala teooriaga tutvumisele läbitakse bakalauruseuse õppes ka ülemajalised loengukursused, mis viivad kurssi kunstiajalooga, tutvustavad filossoofiat ja kriitilist mõtlemist, loovmajanduse alustalasid, esteetikat ja visuaalkultuuri. Kunstide õppekavas, kuhu kuulub maali eriala, läbitakse ühiselt ka Kaasaegse Kunsti Küsimuste loengusari, mis tutvustab mitmeid olulisi küsimusi kuntiteoorias ja praktikas ning viib kurssi ka tänapäeva kunstimaailma toimemehhanismidega.
Iganädalaselt on võimalik osa võtta kutsutud esinejatega loengusarjast, kus iga nädal uus inimene, kunstnik või teoreetik tutvustab oma praktikat.
Igakuiselt toimuvad Rott/Rat tee&küpsiste pärastlõunad, kuhu koguneb terve maali kollektiiv: tudengid nii BA kui MA õppest ning õppejõud ja meistrid. See on aeg kus kõik koos saab arutada osakonnaga seonduvaid küsimusi ja mõtteid, diskuteerida üldisemalt maalikunsti temaatikast või niisama tutvuda, omavahelisi suhteid luua ja soojendada.
Oluline osa on ka väljasõitudel lähiriikidesse, et ühiselt külastada olulisi näituseid: Soome, Läti, Leetu või kaugemale.
Esimene kursus lõpeb suvekooliga, kus sõidetakse linnast välja ja tegeldakse igal aastal erineva projektiga. Tutvutakse maakunstiga, loodusmaali ajalooga, alternatiivsete kunstnikekommuunidega jne. Teine kursus lõpeb suvepraktikaga valitud kunstniku või kunstiinstitutsiooni juures. Käiakse tööl ja tutvutakse reaalse igapäevaeluga ateljees, galeriis või muusumis.