Moestilistika

Moestilistika BA (Fashion Stylistics BA curriculaeriala on üks neljast kujunduskunsti õppekava eriala suundadest. EKA on ainus kõrgharidust pakkuv ülikool antud õppekaval. Osakoormusega tsükliõpe annab kauaoodatud võimaluse õpinguteks inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine on raskendatud näiteks igapäevase töö või väljapool pealinna elamise tõttu.

Osakoormus – õppetöö maht on jaotatud pikema perioodi peale.

Tsükliõpe – õppetöö toimub tsükliliselt, meie puhul üle nädala ja siis kolm päeva järjest (N, R, L).

Kujunduskunsti õppekava kohta saab lugeda siit. 

Moestilistika BA
õppesuuna põhiteemad on seotud
– inimese kehale vahetult kõige lähema ümbritseva keskkonna terviklikkuse loomise,
– kontseptsioonile vastava üldpildi kujundamise,
– vahendite ja meetodite oskusliku kombineerimise
– ning kõige selle asjakohase presenteerimisega ehk stilistikaga.

Õppetöö raames töötatakse läbi ja luuakse kontseptuaalseid analüüse ning uurimusi. Omandatakse nii teoreetiline kui praktiline baas, mis hilisemas tööelus annavad aluse kujundamaks väärtusi kandvaid ja tervikpilti hoomavaid lahendusi.

Üliõpilased saavad teadmised moe ajaloolisest struktuurist lokaalses ja globaalses kontekstis, mis annavad tugeva põhja iseseisvaks loominguliseks karjääriks, koostööks organisatsioonide ja loovprojektidega. Tähelepanu all on ettevõtlus ning terviku loomise ning esindamisega seotud valdkonnad (turundus, kommunikatsioon, PR). Antakse spetsiifilised oskused tegutsemaks erinevates valdkondades: moeajakirjandus, moekaubandus, tele- ja reklaamitööstus.

Õppekava eesmärk on lisaks teadmistele pakkuda tudengitele erinevate koostööprojektide kaudu reaalseid väljundeid erialaseks spetsialiseerumiseks. Teoreetiliste ainete kõrval teostatakse pidevalt praktilisi ülesandeid, mis arendavad vilumust ning pakuvad põhjaliku praktilise ettevalmistuse edasiseks karjääriks.

Õppekava on osakoormus õppekava ja on tasuline.
Õppetöö kestab 4 aastat.
Õppemaks 2200 EUR õppeaasta.

 

Toetavaid ja täiendavaid valikaineid saab võtta nii tsükliõppes kui päevaõppes sj ka teistest õppekavadest. Avatud on erinevad võimalused välisõpinguteks Erasmus+ jt programmide kaudu.

Tudengid omandavad bakalaureuse (BA) kraadi.

 

Lisainfo moestilistika suuna kohta:

Piret Mägi
Moestilistika BA suuna juht
stiil@artun.ee

 

FB: EKA moestilistika/ EAAstylistics

#EKAmoestilistika

#EAAfashionstylistics

VIIMANE VÕIMALUS ASTUDA MOESTILISTIKA ÕPPESSE AASTAL 2017!

Moestilistika BA (Fashion Stylistics BA curricula) õppes saavad tudengid hariduse stilistika, kunsti, disaini ja moekorralduse vallas ning omandavad bakalaureuse kraadi nelja aasta jooksul. Eriala on kujunduskunsti õppekava üks neljast suunst. Ning EKA on ainus kõrgharidust pakkuv ülikool, kus saab neid erialasid õppida. Osakoormusega tsükliõpe annab võimaluse õpinguteks inimestele, kellel päevase õppevormiga auditoorses õppetöös osalemine pole sobilik näiteks igapäevase töö või väljapool pealinna elamise tõttu.
EKA tsükliõpe toimub üle nädala ja korraga kolm päeva: neljapäevast laupäevani.

Avalduste esitamine SAISis 24.07 – 13.08.2017.
Sisseastumiskatsed toimuvad 17.08.2017.
Õppetöö algab sissejuhatava nädalaga 29. augustist 2017.

Täpsem info sisseastumise kohta SIIN!

Esita avaldus kujunduskunsti erialale, sj Moestilistikasse, SAIS veebisüsteemis SIIN!

Meie tegemistel saab silma peal hoida näoraamatu fännilehel ning instagramis.

Seda artiklit uuendati viimati

Püsilink

EKA MOESTILISTIKA JA -DISAINI TUDENGID NO38,8 LAVAKUNSTIKOOLI AKTSIOONIS: DRAG SHOW

4. ning 5. veebruaril transformeerusid lavakunstikooli magistrandid ja 28.
lennu tudengid dragqueen’ideks. Keset saali ulatus peenikese keelena
catwalk, kõlaritest tulvas muusika, mis kiskus publikut otsekui põrnapidi kaasa, seinad sätendasid, valgusvihud veiklesid. Ja ükshaaval kõndisid meie ette need
pöörased inimesed, kelle võimuses oli muuta üheks hetkeks terve universum
õnnelike olevuste kohtumispaigaks. Peeti maha lahing lipssync‘is ning
näitleja metserlikkuses.

Lavalaudadel särasid:
Anita Kobayashi, Fabuloosne Marii Virgin Mesike, Leonardo Da Silva, Bianca
Barbara Ivy, Sister Michele, Carmen Alexia, Angelica Del Rio, Ursula
Atractivo, Öördh Džuiss, Coco Cain, Marie Poppers, Ingel, Häbelik Loola,
Adele Sepp, Camilla Velma “Vahet Pole” Veenus ja paljud teised.

Kostüümide eest hoolitsesid EKA Moestilistika ja -disaini tudengid
talvise töötoa raames, mida juhendas kogenud ning tunnustatud
kostüümikunstnik ja stilist Gerly Tinn.

EKA tudengid: Kreeta Aidla, Svea Altjõe, Jasmin Isabel Kaunismäe,
Krista Kippar, Tiina Kärsna, Margrit Malva, Liina Raidoja, Hanna Saagpakk,
Triin Uustalu, Kadri Vahar, Sirli Pohlak, Silvia Sigrid Sillaots, Kreet
Kärner, Karita Kärmet.

Lavastaja Jüri Nael

Aitäh kostüümi-ala partneritele: Teater NO99, Draamateater, Mikk Purre jt.

Etendused 4. ja 5. veebruaril NO99 suures saalis kl 19.00.
Mõlema etenduse pääsmed välja müüdud.

Fotod näoraamatus: www.facebook.com/pg/EAAstylistics/photos/?tab=album&album_id=654294268076677

EKA Moestilistika BA

stiil@artun.ee

Seda artiklit uuendati viimati

Püsilink

ENNE, KUI LÄHED PARIISI, KÄI ÄRA NUUSTAKUL. VÕI KOHTLA-JÄRVEL

ENNE, KUI LÄHED PARIISI, KÄI ÄRA NUUSTAKUL. VÕI KOHTLA-JÄRVEL

Moestilistika ametite ampluaa ulatub erastilistikast rõivabrändide esindamise, vahendamise, manageerimiseni. Enne kui minnakse välismaa moetööstust vallutama, siis külastas Moestilistika BA 1. kursus 12.-13. aprillil Kohtla-Järve ettevõtteid, viidi läbi töötuba ning elati kaasa koolinoorte moeetendusele. Eesmärk tutvuda kodumaise ettevõtluskultuuri ja selle võimekusega ning kohtuda oma väikese minaga – särasilmsete koolinoortega, kes valdkonnas esimesi samme teevad.


Regiooni ajalehe Põhjaranniku peatoimetaja Erik Gamzejev, kelle päevatöö võib juhtimisalaste ülesannete kõrval päädida ka 6 artikli kirjutamisega, tutvustas toimetuse ülesehitust. Mitmekümnetuhandese tiraažiga nii eesti- kui venekeelse päevalehe pealik avas sisuloome tagamaid, selgitas sihtgrupi omapära ning võttis hetke mõtiskleda ajalehe ning üldise infovoolu olemuse üle kaasajal: “Ajaleht on kui äraspidine infokanal. Enam ei leia sellest mitte kõike, vaid just vastupidi – väga hoolega valitud infot”.

KINDEL KVALITEET SEALT, KUS POLE ISEGI SILTI UKSEL

Üle Eesti leidub loendamatu arv mitmekülgseid ning pikaaegsete traditsioonidega ettevõtteid, kus valmistatakse Euroopas kõrgelt hinnatud kvaliteetseid tooteid. Sääraselt on oma ettevõttes valmistatava toodangu kõrgetele nõuetele vastavusega kinnistanud positsiooni VR-Koda OÜ. Omaaegsete mõisatalli hoonete seinte vahele rajas ettevõtlik noormaar juba 25 aastat tagasi oma äri vaid viie inimesega. Aastatega on sisustatud ja kohandatud järjest uued ruumid hoonekompleksis, kuhu saadetakse HEAD profisuusasaabaste sisude tootmise materjal, teostatakse juurdelõikus, õmblus ja kus trükitakse ning tikitakse sümboolika. Vajadusel lõigatakse suusasaapad hoolikalt mõõdetud detailideks, et siis sisesaapaga täita ja kate uuesti ühendada. VR-Koda OÜ on valitud konkreetselt selle saapaid tootva ettevõtte poolt üle maailma ainsaks allhanke firmaks, kelle juures toodetakse brändi kõrgema kvaliteediga saabaste sisud. Tõestuseks tasub keerata lahti Eurosport vms asjakohane telekanal ning enamike talvesportlaste jalas võib näha just neidsamu saapaid.

MADE IN ESTONIA

Pole saladus, et paljud EKA vilistlased suunduvad Eesti rõivatööstuse lipulaeva Baltika ridadesse. Kas teadsite, et Baltika Gruppi kuulub ka oma tootmistsehh? Endise nimega Virulane, tänapäeval Baltika Grupp nime kandvas tehases Ahtmes valmistatakse peamiselt Baltmani, Bastioni ja Ivo Nikkolo rõivabrändide toodang. Ning kogu partii valmib äärmiselt täpselt, ületoodangut ei tehta ning kangarullid lähevad pea viimseni kasutusse või firmapoodi Tallinnas müügile.

Kohtla-Järvel kõrvatänavasse põigates pakub avastamisrõõmu üldiselt stalinistliku arhitektuuri seltskonda kuuluvate majade vahele peidetud tagasihoidlik telliskivihoone, milles on end sisse seadnud OÜ Nirgi Servis. Siin valmib u 80 inimese poolt lai spekter tekstiiltooteid: õmmeldakse spetsiifilisi spordirõivaid, sisutustekstiili, erilahendusena ka koerteriideid. Meid võõrustanud tootmisjuht annab mõista, et ollakse väga ettevõtlikud ning valmis katsetama uusi ideid ning astuma vastu väljakutsetele. Sj ka väikeste partiide korral. Seega disainerid, wink wink 😉 Ettevõtte eriliseks saavutuseks võib pidada Norra disainbrändi Laska Kidswear tootmispartneri positsiooni. Koostöö hõlmab ökoloogiliste materjalide kasutamist furnituurideni välja ning terve õmblustsehhi vastavust Euroopa standardite kohaselt ISO tsertifikaatidele.

ÕPPETÖÖD VALVAB KÜBER-SIPELGAS

Ühtlasi külastasime Ida-Viru Kutsehariduskeskust, kus saab hariduse väärt kolleegium stilistile – rätsepad ja juuksurid.  Muuseas, Jõhvis asuva õppehoone juurde rajati Eesti esimene nö protsendiseaduse alusel tellitud kunstitaies – kooli sümboolikast ning erialade üldisest motiivist insipireeritud skulptuur sipelgas nimega “Cyberant”. Piilusime õpperuumidesse ning tutvusime juuksurite osakonnaga, mille õpilased järgmiseks päevaks Moedemmi soenguid harjutasid. 

KÄSI VALGEKS JA SILM SÄRAMA

Teine päev startis EKA tudengite juhendatud ning noorte omaenda stiilist tuleneva koti tegemisega. Fokusseeriti õpilaste isikupära esiletoomisele käepäraste vahenditega. Sealjuures läheneti loovalt materjalidele, mille esialgne otstarve on ammendunud ning mis vajavad nutikaid lahendusi järgmisteks etappideks oma elutsüklis. Töötoa võttis eest vedada esmakursuslane Margrit Malva, keda assisteerisid Kadri Vahar, Jasmin Isabel Kaunismäe, Hanna Saagpakk ning Liina Raidoja.


Kohtla-Järve Järve kooli huvijuhi Vaili Viirlaiu õhutusel ning aktiivse õpilasesinduse eestvedamisel toimus viiendat korda piirkonnaülene moeetendus Moedemm. Tegemist on regiooni noortele üheks esimeseks võimaluseks oma loomingut avalikkusele tutvustada, mille kaudu kontsentreeritakse ja realiseeritakse loominguline tegevus, õpitakse ületama esinemishirmu, harjutatakse meeskonnatööd ja töötakase läbi korraldusalane protsess. Särasilmsete noorte teotahte realiseerimine annab ka kaugema metsatuka taga elavatele loovhingedele võimalusele astuda järgmine samm oma kunstimeele ja ettevõtlikkuse arendamisel.


EKA Moestilistika BA 

stiil@artun.ee

Seda artiklit uuendati viimati

Püsilink