Adobe InDesign

NB! KURSUS ON TÄITUNUD!

Adobe InDesign on küljendusprogramm, millel on väga palju väljundeid. Selle abil saab luua raamatukujundusi, trükiseid, plakateid, ajalehe ja ajakirja küljendusi, presentatsioone jne.

Adobe InDesigni algõppe kursusel saavad õppijad aimu programmi olemusest ning õpivad tundma selle põhitõdesid, samuti teadmisi Adobe InDesigni kasutamise võimalustest. Nii tunni- kui ka koduste ülesannete käigus arendavad õppijad antud kujundusprogrammi kasutamise oskust.

Kursusel osalemise eelduseks on arvutikasutamise oskus ning huvi kujundamise ja küljendamise vastu.

Õppemetoodika

Tunnis tutvustatakse õppijatele programmi võimalusi, samal ajal saavad osalejad praktiliste ülesannete abil neid teadmisi kinnistada, sh koduste ülesannete abil.

Eeldused osalejale
Keskharidus, eesti keele oskus

Kava

 • 1. päev. Sissejuhatus. InDesigni tutvustus. Faili tegemine ja salvestamine, erinevad tööriistad. Erinevad raamid (frames), teksti lisamine, teksti importimine, flow-tekst (tesktialade sidumine).
 • 2. päev. Teksti fondi ja suuruse muutmine, paragraph formatting, paragraph styles, teksti stiilide muutmine. Pildi lisamine kujundusele, pildi liigutamine/ suuruse muutmine, links-paneel, wrap text objektide ümber.
 • 3. päev. Värvisüsteemid, värvide paneel, värvide salvestamine swatch’ideks, efektide kasutamine. Raamid (frames), objektide lukustamine, peitmine ja ümberpööramine (rotate ja flip). Align funktsiooni kasutamine ja erinevate objektide grupeerimine, guides.
 • 4. päev. Leheküljed (single page, facing page), loo ja muuda lehekülgi, master page, margins ja columns. Muuda objektide järjekorda (bring to front jne), loo ja muuda kihte (layers).
 • 5. päev. Interaktiivsuse lisamine, interaktiivse dokumendi jagamine. Dokumendi bleed, failide jagamine, PDF-faili eksportimine.
 • 6. päev. Interaktiivse CV või kataloogi loomine, sisukorra loomine.

Vajalikud töövahendid
Arvuti ja Adobe InDesign programmi kasutamise võimalus koduste ülesannete tegemiseks.

Kursuse läbinu

 • on teadlik Adobe InDesigni kasutamise võimalustest
 • oskab luua uusi dokumente ja neid salvestada erinevatesse formaatidesse, sh teha trükifaili
 • suudab kujunduses tekstiga ümber käia, muutes kirjatüüpi, teksti suurust jmt
 • on saanud teadmisi värvisüsteemidest
 • on saanud teadmisi, kuidas lisada dokumendile interaktiivsust
 • on saanud teadmisi, kuidas luua raamatukujundus

Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on viimasel päeval ette antud ülesande lahendamine. Kursuse eduka läbimise eelduseks on kõikide kodutööde esitamine. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus peale kirjaliku tagasiside täitmist.

Vajalikud töövahendid
Kursuse läbimine eeldab iseseisvat tööd ning selleks arvuti ja Illustratori kasutamise võimalust.

Juhendaja
Kristina Tort on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala ja omandanud bakalaureuse kraadi 2008. aastal. Ta on töötanud (2008–2016) ühes Eesti mainekamas reklaamiagentuuris kunstilise juhina. Tort on illustreerinud ja kujundanud lasteraamatuid ning teinud koostööd selliste ajakirjadega nagu Täheke, Hea Laps, Pere & Kodu ja Mesimumm. Ta on kujundanud plakateid, postkaarte, õppematerjale, tegevusvihikuid, suuremõõtmelisi illustratsioone jpm. Kristina Tort on Maarjamäe lossi hariduslik-mängulise keskkonna Laste Vabariik visuaali autor. Alates 2019. aastast on õpetanud Eesti Kunstiakadeemias illustratsiooni.


Aeg: 3. kuni 24. oktoober 2022 esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 18–19.30
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia õpperuum A407
Maht: 12 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 14 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 26. septembrini 2022 või kuni kohti jätkub

Hind: 165 eurot

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud