Arhitektuuri ja sisearhitektuuri eelakadeemia, II grupp

NB! KURSUS ON TÄITUNUD!

Arhitektuuri ja sisearhitektuuri eelakadeemias käsitletakse ruumiloome valdkonna olulisemaid teemasid ja oskusi. Osalejal on võimalus mõista, milline on nende erialade õpe Eesti Kunstiakadeemias, ja häälestada end sisseastumiseksamiteks.

Kursus on mõeldud eelkõige neile, kes kaaluvad astuda Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise või sisearhitektuuri bakalaureuseõppesse. Käsitleme ruumiloomet väga suures spektris: linnaruumi skaala, mahuline arhitektuur, vormikäsitlus, inimmõõtmeline ja kasutajasõbralik ruumikogemus. Õppuril on võimalik end EKA arhitektuuriteaduskonna värskete vilistlaste ja praeguste tudengite juhendamisel mitmekülgselt proovile panna, erialaseid oskuseid arendada ning eriala valikus end kindlamini tunda.

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad oma valminud töid. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Vajalikud materjalid
Joonistamisvahendid (pehme harilik pliiats), vähemalt A4-suuruses sketširaamat, A2-joonistuspaberid, papp ja lõikamisnuga. Täpne info töövahenditest antakse kohapeal, kus tutvustatakse ka materjale.

Kursuse läbinu

– tajub ruumi adekvaatselt
– suudab luua ülesande idee kohta narratiivi ja seda tutvustada
– väljendab ennast visandamise kaudu
– oskab joonistada ruumilist keskkonda
– on esitlenud oma ideid ruumilise maketi abil
– suudab väljendada ennast mõtestatult ja kriitiliselt
– on koondanud oma ruumiga seotud projektid portfooliosse

Juhendajad

Ann Kristiin Entson on Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise värske vilistlane. Ta on praktiseerinud arhitektuuribüroodes PART ja Arhitekt Must ning töötab hetkel arhitektuuribüroos Molumba. Talle meeldib katsetada erinevate materjalidega ja juhendada töötube.

Daria Morozova õpib Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti suunal ning on Eesti Noorte Kaasaegse Kunsti Liidu (ENKKL) lige. Tema töö keskendub raskemate tunnete mõtestamisele maalimeediumis. Daria tööde põhifookus on identiteedi küsimustel ning üksildustunne, mida ta avab tundlikus värvikasutuses ja emotionaalsetes portreedes. Daria tööd on otsingud sellest, kuidas viia konkreetne tunne teisteni ning läbi selle samastumist tekitada.

Lisaks juhendab sisearhitektuuri osakonna tudeng/värske vilistlane, kelle kohta lisame info peagi.

Külalisjuhendajatena on kohtumised ka arhitektuuriteaduskonna dekaani, professor Sille Pihlakuga ja sisearhitektuuri osakonna juhataja, professor Jüri Kermikuga.


Aeg: 7. veebruarist 15. maini 2023 (va koolivaheaegadel ja riigipühadel: 28.02, 24.04, 1.05), kolmapäeval kl 17.45–20.00 ja laupäeval kl 11–13.15
Koht: Eesti Kunstiakadeemia, Põhja pst 7
Maht: 51 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 27 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Õppekeel: eesti
Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine
Grupi suurus: rühmas 12–15 osalejat
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Hind: 290 eurot. Registreerides tuleb tasuda broneerimistasuna 90€ ning kaks nädalat enne kursuse algust 200€.


Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud