Arhitektuurijoonistamise eelakadeemia

NB! Grupp on täitunud.
Arhitektuurijoonistamises joonistamiskursus on mõeldud neile, kes on huvitatud arhitektuuri ja sisearhitektuuri eriala õppimisest Eesti Kunstiakadeemias ning kes pole varem arhitektuuri joonistamisega kokku puutunud. Kursuse käigus õpitakse, kuidas edastada oma ideid joonistuste kaudu.

Kursuse jooksul lahendatakse arhitektuuri ja sisearhitektuuri eriala sisseastumiseksami joonistusülesandeid, harjutatakse käelist tegevust ja töötatakse erinevate joonistusvahenditega. Käsitletakse ruumi ja arhitektuuri joonistamise eripärasid. 

Suurt tähelepanu pööratakse arhitektuuriobjektide joonistamise põhilistele oskustele: perspektiiv, kompositsioon, proportsioon, vorm, ruum, koht, materjalid ja tekstuurid. Samuti tutvutakse erinevate joonistusvahenditega (pliiats, sangviin ja marker) ja joonistuslike väljendusvõimalustega (joon, pind) tutvumine.

Programmis on kolm teemaplokki

  1. Sissejuhatus perspektiiviõpetusse (geom. vormid ja seadeldised).
  2. Interjööri joonistamine.
  3. Eksterjööri joonistamine (linnavaade).

Vajalikud materjalid võtab osaleja ise kaasa. Materjalide info esimeseks korraks antakse enne kursuse algust ning iga tunni lõpus teatatakse järgmise tunni teema ning tunniks kaasavõetav materjal.

Kursuse läbinu on

  • omandanud teadmised joonistuse väljendusvõimalustest, joonistusvahenditest ja põhilistest arhitektuurijoonistamise tehnikatest
  • saanud geomeetriliste vormide, tehnilise iseloomuga objektide ja esemerühmade joonistamise kogemuse
  • saanud arhitektuursete objektide joonistamise kogemuse

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on valminud tööde esitlus. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.


Juhendaja

Urve Dzidzaria on tuntud monumentaalkunstnik, kes pärast Eesti Kunstiakadeemia lõpetamist on pühendunud suureformaadilistele monumentaaalteostele arhitektuuris. Ta on suurte kogemustega ja tunnustatud joonistamise õppejõud.Aeg
: 3. mai kuni 26. mai 2022 teisipäeviti ja neljapäeviti kell 18.00–20.15
Maht: 28 akadeemilist tundi kontaktõpet.
Koht: Põhja pst 7, Eesti Kunstiakadeemia õpperuum A307
Õppekavarühm: arhitektuur ja linnaplaneerimine
Hind: 140€
Kuni 14 päeva enne kursuse algust on võimalik tasuda ka osamaksetena:
1) registreerimisel broneerimistasu 50€
2) 14 päeva enne kursuse algust saadame arve, 90€

Registreerimine: 18. aprillini 2022

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud