Botaaniline illustratsioon

Autor: juhendaja Madli Lavin

Kursuse eesmärk on tutvuda nii illustratsiooni kui ka just botaanilise illustratsiooni mineviku, oleviku ja tulevikuga. Õpitakse tundma botaanilise illustratsiooni suundi ja praktikaid ning tuntumaid kunstnikke, uurides lähemalt nende loomingut ja töövõtteid. 

Harjutatakse graafilise joone ja akvarellmaali omavahelist kombineerimist ja kasutamist illustratsioonide loomisel. Joonistatakse otse natuurist ning õpitakse leidma ja koguma vajalikku fotomaterjali ka iseseisvaks tegutsemiseks. 

Kursuse lõpuks valmib igal osalejal vähemalt üks botaaniline illustratsioon enda valitud taimest, kasutades selleks kursuse käigus õpitud ja läbi proovitud tehnikaid.

Kursusele on oodatud illustratsiooni, kunsti ja joonistamise harrastajad ja huvilised, keda kütkestab eelkõige looduse, taimede ja muu botaanilise maailma kujutamine.

Eeldused osalemiseks

Keskharidus ja eesti keele oskus

Eelnev joonistuslik või kunstioskus ei ole oluline, sest iga osaleja saab ülesannetele läheneda vastavalt oma tasemele ja koos juhendajaga leida sobiliku raskusastme

Kava

1. päev. Natuurist joonistamine ja materjali kogumine botaanikaaias.

2. päev. Botaanilise illustratsiooni teooria ja sissevaade ajalukku. Graafilise joonistuse harjutusülesanded ja praktika.

3. päev. Akvarell, marker ja värviline pliiats. Harjutusülesanded ja praktika.

4. päev. Viimase botaanilise illustratsiooniga alustamine – kursusetöö.

5. päev. Lõpetame kursusetöö ja teeme kokkuvõtteid.

Õppemetoodika

Teoorial ja praktikal põhinev kontaktõpe, mis koosneb näidismaterjaliga tutvumisest, tehnikat tutvustavatest ülesannetest ning illustraatori oskuste pagasit arendavatest harjutustest. Kogu õppeprotsessi saadavad nii grupisisene laiem kui ka õppija ja juhendaja vaheline üks ühele tagasisidestamine ja diskussioon.

Kursuse läbinu

  • tunneb botaanilise illustratsiooni ajalugu
  • tunneb olulisemaid kunstnikke ja illustraatoreid botaanilise illustratsiooni valdkonnas
  • kasutab botaanilisele illustratsioonile omaseid töövahendeid ja töövõtteid
  • oskab luua iseseisvalt originaalseid ja isikupäraseid botaanilisi illustratsioone

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille saamise eelduseks on osalemine tundides. Arvestuse sisuks on botaanilise illustratsiooni loomine, kasutades kursusel õpitud ja läbi proovitud võtteid. Arvestuse saanule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Vajalikud materjalid 

Osaleja võtab ise kaasa akvarellid, värvilised pliiatsid, mustad markerid (erineva paksusega, nt 0,3 ja 0,6), pintslid (vähemalt üks peenikese ja üks keskmise otsaga), kustukummi, ploki tavalist joonistuspaberit (A4) ja ploki akvarellpaberit (A3)

Juhendaja

Madli Lavin on vabakutseline illustraator, kunstnik ja kunstiõpetaja. Lõpetanud 2013. aastal EKA vabade kunstide maali ning 2018. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli maali ja restaureerimise erialal. Alates 2022. aasta sügisest on tal käsil andragoogika magistriõpingud Tallinna Ülikoolis.

Alates 2018. aastast on Lavin aktiivselt tegelenud kunsti õpetamisega nii noortele kui ka täiskasvanutele. 2021. aasta sügisest töötab ta Pärnu Kunstide koolis õpetaja ja juhendajana. Viinud läbi illustratsioonitöötubasid ja -kursuseid täiskasvanutele nii Pärnus, Tartus kui ka Tallinnas. 

Lavini illustratsiooni- ja kunstialased tegemised on dokumenteeritud: www.facebook.com/madlilavinartAeg: 12.–16. augustini 2024 kell 16–19
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia, ruum A204
Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 5. augustini või kuni kohti jätkub

Hind: 235 eurot

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud