Digitaalse illustratsiooni intensiivkursus

Praktiline illustratsioonikursus pakub sissevaadet tänapäevase visuaalkultuuri virvarri, kus pilte joonistatakse digitaalselt nii raamatute, arvutimängude, animatsioonide kui ka äppide ja koomiksite jaoks, ning annab orientiiri selles valdkonnas tegutseda soovijale.

Kursusel osalemiseks on soovituslik joonistamise, maalimise või disaini ja digitaalsete kujundusprogrammide kasutamise kogemus, kuid see sobib ka algajatele, kes tahavad selles suunas areneda ja uusi teadmisi omandada.

 Kursusel saadakse ülevaade tänapäeval laialt levinud digitaalsetest joonistusvahenditest, mille abil saab teha staatilisi ja kahemõõtmelisi pilte (mida saab üle kanda ka animatsiooni või 3D-rakendustesse). Tutvustatakse üldlevinud põhimõtteid loo jutustamisest piltide abil: kuidas edastada lugu, tegelasi, emotsiooni, infot. Jagatakse läbiproovitud tehnilisi nippe. Analüüsitakse tehisintellekti kasutamise võimalusi ja problemaatikat. Teoreetilist osa toetavad praktilised tööd.

Eeldused osalejale

Keskharidus ja eesti keele oskus

Õppemetoodika

Õppeprotsessi alguses saavad osalejad valida endale meelepärase ja kättesaadava digitaalse vahendi, millega töid teostada, või kasutada kooli Wacomi digilaudu ja Adobe programme.

Saadakse ülevaade disainipõhimõtetest, mis kirjeldavad tegelaste, ja taustade ning pildikompositsioonide toimivust ja arusaadavust, samuti nende joonistamise ja kujutamise nippe. Järgneb praktiline ülesanne, mis teostatakse peamiselt iseseisvalt.

Kursus lõpeb praktilise osa analüüsi ja tagasisidega: iga osaleja saab oma oskustele vastavaid korrigeerivaid sisulisi ja tehnilisi nõuandeid.

Intensiivkursuse raames saab soovi korral saab ka tagasisidet juba olemasolevatele töödele.

Kava

Tehnika tutvustus: programmid ja riistvara

Teoreetiline ja praktiline osa: tegelased ja taustad, kompositsioon ja värvid

Praktilised tööd (järgnevad vahetult vastavale teoreetilisele osale): kavandamine, kavandid ja viimistlemine

Igale praktilise osa etapile tagasiside tunnis

Kursuse läbinu

  • teab ja oskab valida erinevaid digitaalseid tehnilisi vahendeid joonistuste või digimaalide tegemiseks
  • oskab tegelasi ja visuaalseid keskkondi luua vastavalt eri projektide ja tellijate vajadustele
  • oskab enda ja teiste illustratiivseid joonistusi ja kompositsioone analüüsida

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille saamiseks tuleb osaleda kontakttundides vähemalt 75% ulatuses. Arvestuseks on illustratsiooniprojektide esitlus ja arutelu. Arvestuse saanule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendaja

Joonas Sildre on omandanud 2004. aastal Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi. Ta on koomiksikunstnik, illustraator ja graafiline disainer, kes on illustreerinud üle 30 lasteraamatu, joonistanud lastekoomikseid ja graafilised romaanid Arvo Pärdist ja Konrad Mägist.

Vajalikud töövahendid

Iseseisva töö jaoks kodune laua-, süle- või tahvelarvuti, Adobe või sarnaste programmide või äppide kasutamise võimalus koduste ülesannete tegemiseks


Aeg: 9. september kuni 2. oktoober 2024 esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Eesti Kunstiakadeemia ruum B307
Maht: 32 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 20 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Õppekavarühm: audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 2. septembrini või kuni kohti jätkub

Hind: 470 eurot
Registreerudes enne 26. augustit on võimalik tasuda osamaksetena: registreerudes 200 eurot, seejärel 31. augustiks 270 eurot.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud