Disaini eelakadeemia

KURSUS ON TÄITUNUD!

Disaini eelakadeemia on mõeldud noortele vanuses 16 kuni 26, kes soovivad edaspidi alustada õpinguid mõnel disainiteaduskonna bakalaureuseõppekaval. Juhendavad EKA õppejõud, värsked vilistlased ja tudengid. Teaduskonna peamisi mõtte- ja tegutsemissuundi tutvustatakse kahel üldõppepäeval: – Disainerlik mõtteviis Disain kui maailma parandamise vahend – disainer loob tooteid, teenuseid, protsesse ja kogemusi, mis vastaksid nii inimeste kui ka keskkonna ootustele nüüd ja tulevikus. Märksõnad: inimsõbralikkus, kasutajakogemus, jätkusuutlikkus, praktilisus. – Materjalikunst Tarbekunst kui väärtussüsteem – meistri retk iseendasse, reisikaaslasteks spetsiifiline materjal ja tööriista käsitlemise oskus. Märksõnad: autor, kunst, materjal, meisterlikkus. Seejärel on õppuritel võimalik teha oma valik disainiteaduskonna erialade seast ning valida oma huvide järgi kolm eriala õppepäeva, mil tutvutakse erinevate töökodadega, uuritakse tehnoloogiaid ja nende väljendusvõimalusi. Töötoad (osaleja valib 3):

  • Klaas ja keraamika
  • Graafiline disain
  • Ehe ja sepis
  • Tööstus- ja digitootedisain
  • Moe-, tekstiili-, aksessuaaridisain

Tunniplaan Disaini eelakadeemia tunniplaan_kevad 2024

Disaini eelakadeemia läbinu – on tutvunud disainiteaduskonna mitmepalgeliste mõttesuundade ja praktikatega – tunneb EKA disainistuudiote võimalusi ja on neid praktikas katsetanud – teab sisseastumisel olulisi nõudmisi – oskab oma senist kogemust sisseastumisel esitleda

Hindamine Kursuse läbimise eelduseks on tundides käimine ja kaasa töötamine. Kursuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Juhendajad

Mõtus Lõmaš Kama on EKA tööstusdisaini 3. kursuse tudeng, kes on vahetusüliõpilasena ERASMUS+ programmi raames aasta aega õppinud disaini ka Aalto Ülikoolis.  

Urmas Lüüs on EKA disaini- ja rakenduskunsti magistriõppekava ning klaasi, keraamika, ehte ja sepise õppekava lektor, praktiseeriv kunstnik ja tarbekunsti mõtestaja.  

Taavi Teevet EKA metallitöökoja juhataja ja noor metallikunstnik  

Andra Jõgis on EKA klaasitöökoja juhataja ning disaini- ja rakenduskunsti magistriõppekava õppejõud.  

Urmas Puhkan on EKA klaasi, keraamika, ehte ja sepise õppekava professor.  

Sanna Särekanno EKA disaini ja rakenduskunsti õppekava magistrant, bakalaureuseõppes oli tema erialaks keraamika.  

Ivar Sakk on EKA graafilise disaini dotsent, disainer ja disainiajaloolane, kes lõpetas ERKI 1986 tööstusdisainerina ja kaitses 2012 EKAs doktorikraadi tüpograafia ajaloost.  

Laura Merendi on graafiline disainer.  

Maarja Mõtus on EKA tootedisaini dotsent ja digitootedisaini õppekava juht.  

Emilia Kagovere on tootedisainer.  

Marion Laev on moe, tekstiili ja nahkaksessuaari õppekava juht.  

Cärol Ott on Eesti Kunstiakadeemia moeeriala vilistlane, noor moedisainer.   Marleen Afanasjev   Sirle Rohusaar on aksessuaariosakonna juhataja, külalislektor ja aksessuaaristuudio meister.   Juulia Aleksandra Mikson   Mariann Henrikson   Karolin Kaup

 


Aeg: 9. märts – 27. aprill 2024, laupäeviti
Koht: Eesti Kunstiakadeemia, Põhja pst 7, Tallinn
Maht: 36 akadeemilist tundi auditoorset õpet ja 16 akadeemilist tundi iseseisvat tööd, kokku 2 EAP
Grupi suurus: 20-30 õppurit
Õppekeel: eesti
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Hind: 210€
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud