EKA eelakadeemia põhikursus. I grupp

NB! KURSUS ON TÄITUNUD!

Eelakadeemia põhikursuse jooksul saab tutvuda EKA arhitektuuri, disaini, kunsti ja kunstikultuuri teaduskonna erialade, töö- ja mõtteviisidega. Vaatame töökodadesse ja stuudiotesse, kohtume õppejõudude, tudengite ja vilistlastega ning teeme mitmekülgselt arendavaid erialaülesandeid.

Sügissemestri jooksul käsitleme visuaalkultuurile omaseid mitmekülgseid väljendusvahendeid ning julgustame nendega eksperimenteerima. Kohtumiste ja töötubade eesmärk on viia huvilised kurssi kaasaegses visuaalkultuuris toimuvaga. 

Kursus pakub võimalusi end mitmekülgselt avardada ja täiendada ning häälestada end eriala valikuks ja kunstiülikoolis õppimiseks.

Sihtrühm
Eelakadeemiasse on oodatud kõik, kes on huvitatud kõrgharidusest arhitektuuri, disaini ja/või kunsti erialal. Eelakadeemias saavad osaleda noored vanuses 16–26 eluaastat.

Vajalikud materjalid
Vajaminevad materjalid tuleb ise kaasa võtta. Info vajalike vahendite kohta saadetakse osalejatele enne kursuse algust.


Kursuse läbinu
– on saanud ülevaate EKA erialade töö- ja mõtteviisidest
– on kohtunud õppejõudude, tudengite ja vilistlastega
– on katsetanud mitmekülgseid visuaalseid väljendusvahendeid arhitektuuri, disaini ja kunsti valdkonnas
– on saanud ülevaate kaasaegse visuaalkultuuri teemadest ja proovikividest
– omab ettekujutust, millist eriala soovib kunstiülikoolis õppida

Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad valminud töid ja saavad teaduskondade
esindajatelt tagasisidet. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus peale kirjaliku tagasiside täitmist.

Koordinaator
Mart Vainre on kunstnik, kes on õppinud EKAs maalikunsti (BA, 2011) ja uusmeediat (MA, 2014). Ta kombineerib oma loomingus maalikunsti töövõtteid digitehnoloogiaga. Maalimine on tema loomingus tähenduslik meetod, millega rõhutada ajataju ja kohalolutunnet, digitehnoloogia aga lisab töödesse ka tehnitsistliku mõõtme.

Lisaks eelakadeemia koordineerimisele on Vainre EKAs õpetanud maali ja joonistamise kursuseid ning loonud avatud akadeemia õppekava „Maalikunsti A, B, C… ja Z“, kus ka ise juhendab. www.martvainre.com

Juhendajad
EKA tudengid, vilistlased ja õppejõud kõikidest teaduskondadest.

NB! Eelakadeemia põhikursust soovitame sügissemestril kombineerida kujutamisoskuste eelakadeemiaga, kus arendadakse visuaalse kujutamise baasoskusi ehk kompositsiooni ja värvusõpetust, joonistamist ja maalimist. Eelakadeemia programm jätkub erialakursustega kevadsemestril.Aeg: avakohtumine toimub laupäeval, 17. septembril kell 11.00–13.15, seejärel toimuvad tunnid kuni 19. novembrini esmaspäeviti kell 18.00–20.15 ja laupäeviti kell 11.00–13.15.
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia
Maht: 51 akadeemilist tundi auditoorset õpet ning
27 akadeemilist tundi iseseisvat tööd (3 EAP)
Õppekavarühm: humanitaaria ja kunsti interdistsiplinaarsus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 3. september

Hind: 280 eurot
Registreerudes 2 nädalat enne kursuse algust on võimalik tasuda osamaksetena: registreerudes 50 eurot, seejärel 5. septembriks 115 eurot ja 5. oktoobriks 115 eurot.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud