Fotograafia eelakadeemia


Fotograafia eelakadeemia on mõeldud noortele vanuses 16 kuni 26, kes soovivad astuda fotograafia eriala bakalaureuseõppesse. Kursus annab osalejale selgema arusaama fotograafia osakonnas toimuvast ning pakub igakülgset ettevalmistust sisseastumiseksamiteks.

Tutvustatakse üldisemalt eriala ja osakonda. Räägitakse fotograafia kohast kunstiajaloos, selle meediumi olemusest ja kaasaegse fotograafia probleemidest, proovitakse analooglaboris fotogrammi tegemist, saadakse ülevaade Tallinna olulisematest kaasaegse kunsti näitusepaikadest ning arutatakse Eesti kaasaegses kunstis toimuva üle, tehakse läbi portfoolio koostamise baaskursus ning õpitakse oma mõtteid fotomeediumi kaudu teostama ja esitlema. Kursus sisaldab ka ekskursiooni fotoosakonnas.

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad kursusel tehtud töid ja saavad tagasisidet komisjoni liikmetelt. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Vaata, kuidas tudengid ja õppejõud räägivad EKA fotoosakonnast: EKA Fotograafia


Fotograafia eelakadeemia läbinu

  • on tutvunud Eesti kaasaegses kunstis ja fotograafias toimuvaga
  • on kursis fotograafia osakonnas pakutava õppega ja selle orienteeritusega kaasaegse kunsti suunas
  • on proovinud tööd analooglaboris ja oskab fotogrammitehnikat
  • oskab koostada fotoportfooliot
  • on praktiseerinud oma teoste tutvustamist

Koordinaator
Kristiina Hansen on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias fotograafia eriala magistriõppe 2012. aastal. 2009. aastal täiendas ta end Bergeni Kunstiakadeemias. Ta on tegutsenud kunstnikuna ja vabakutselise fotograafina alates 2010. aastast. Hetkel on ta Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ning fotograafia osakonna analooglabori juhataja. 

Juhendajad
Siim Preiman töötab Tallinna Kunstihoones kuraatorina ja peab mobiilset kunstiplatvormi „galerii galerii“. Tema kuraatoripositsiooni iseloomustavad tugev keskkonnateadlikkus ning võrdsema ühiskonna poole liikumise taotlus. Õppis Eesti Kunstiakadeemias kunstiteadust. 

Kulla Laas on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias fotograafia magistriõppe 2017. aastal. On tegutsenud kunstnikuna, vabakutselise fotograafina, kuraatorina ning õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias. Hetkel töötab Tallinna Fotokuu kunstilise juhina ning Eesti Fotokunstnike Ühenduse projektijuhina.


Aeg: 1. aprillist 6. maini 2023, laupäeviti
Koht: Eesti Kunstiakadeemia (Põhja pst 7, Tallinn), galeriid Tallinna kesklinnas
Maht: 27 akadeemilist tundi auditoorset õpet ja 25 akadeemilist tundi iseseisvat tööd, kokku 2 EAPd
Grupi suurus: 10–12 õppurit
Õppekeel: eesti
Õppekavarühm: vabad kunstid
Registreerumine: 25. märtsini 2022 või kuni grupp täitub
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 949

Hind: 170 €
Registreerides enne 18. märtsi, tuleb tasuda broneerimistasu 50 €, seejärel saadame arve ülejäänud summale 2 nädalat enne kursuse algust. Registreerides pärast 18. märtsi, tuleb tasuda kursuse tasu korraga.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud