Fotograafia eelakadeemia

Fotograafia eelakadeemia on mõeldud noortele vanuses 16 kuni 26, kes soovivad astuda fotograafia eriala bakalaureuseõppesse. Kursus annab osalejale selgema arusaama fotograafia osakonnas toimuvast ning pakub igakülgset ettevalmistust sisseastumiseksamiteks.

Vaata, kuidas tudengid ja õppejõud räägivad EKA fotoosakonnast siin.

Tutvustame eriala ja osakonda, räägime fotograafia kohast kunstiajaloos, meediumi olemusest ja kaasaegse fotograafia probleemidest (sissejuhatus fotokunsti). Katsetame analooglaboris fotogrammi tegemist, külastame Tallinna olulisemaid kaasaegse kunsti näitusepaiku ning arutame Eesti kaasaegses kunstis toimuva üle (näitusekülastused), teeme läbi portfoolio koostamise baaskursus (portfoolio koostamine) ning õpime oma mõtteid foto-meediumi kaudu teostama ja esitlema (loomingulised harjutused). Kursus sisaldab ka ekskursiooni fotoosakonnas.

Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad kursusel tehtud töid ja saavad juhendajatelt tagasisidet. Arvestuse saanule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Fotograafia eelakadeemia läbinu

  • On tutvunud Eesti kaasaegses kunstis ja fotograafias toimuvaga
  • On kursis fotograafia osakonnas pakutava õppega ja selle orienteeritusega kaasaegse kunsti suunas
  • On proovinud analooglaboris töötamist ja oskab fotogrammi-tehnikat
  • Oskab koostada foto-portfooliot
  • On oma teoseid esitlenud

Koordinaator
Kristiina Hansen
on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias fotograafia eriala magistriõppe 2012. aastal. 2009. aastal täiendas ta end Bergeni Kunstiakadeemias. Ta on tegutsenud kunstnikuna ja vabakutselise fotograafina alates 2010. aastast. Hetkel on ta on Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ning fotograafia osakonna analooglabori juhataja. 

Juhendajad
Siim Preiman töötab Tallinna Kunstihoones kuraatorina ja peab mobiilset kunstiplatvormi “galerii galerii”. Tema kuraatoripositsiooni iseloomustab tugev keskkonnateadlikkus ning võrdsema ühiskonna poole liikumise taotlus. Õppis Eesti Kunstiakadeemias kunstiteadust. 

Kulla Laas on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias fotograafia magistriõppe 2017. aastal. On tegutsenud kunstnikuna, vabakutselise fotograafina, kuraatorina ning õppejõuna Eesti Kunstiakadeemias. Hetkel töötab Tallinna Fotokuu kunstilise juhina ning Eesti Fotokunstnike Ühenduse projektijuhina. 


Aeg: laupäeviti, 30. märts kuni 4. mai 2023
Koht: Eesti Kunstiakadeemia (Põhja pst 7, Tallinn), galeriid Tallinna kesklinnas
Maht: 27 akadeemilist tundi auditoorset õpet ja 25 akadeemilist tundi iseseisvat tööd, kokku 2 EAP
Grupi suurus: 10-12 õppurit
Õppekeel: eesti keel
Hind: 190€
Õppekavarühm: vabad kunstid
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 949

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud