Joonistussöe valmistamine ja söejoonistus

Autor: juhendaja Anete Lomp

Kursus toimub Lahemaa äärealal Valgejõe külas keset jõge paikneval saarel. Joonistussüsi valmistatakse lõkkel põletamise meetodiga. Söe tegemiseks vajalik materjal kogutakse langenud okste seast, puid selleks eraldi maha ei võeta.

Valminud ning samas kohas ettevalmistatud sütt kasutatakse ise joonistuse tegemiseks. Joonistamist juhendatakse individuaalselt ning selle käigus õpitakse söejoonistuses võimalikke ja peamisi perspektiivi kujutamise võtteid. Kursuse lõpuks valmivad osalejatel joonistussöe komplekt ning eri mõõdus, sh A1-formaadis söejoonistused.

Oodatud on joonistustehnikatest ja söejoonistuse võludest huvitatud inimesed, kes soovivad teha ise enda joonistusvahendid. Kursus sobib ka algajatele. Tähtis on, et osaleja on valmis katsetama ning soovib teha ise enda joonistusvahendid.

Eeldused osalejale

Keskharidus ja eesti keele oskus

Valmidus käeliseks tegevuseks, sealhulgas puidu vestmine ja koorimine

Kava

10–12 Kogunemine Valgejõe külas Lahemaal jõesaarel (täpne aadress saadetakse registreerimisel). Loeng joonistussöe võimalustest ja näidete vaatamine. Puidu kogumine ja ettevalmistustöö põletamiseks: okste lõikamine, koorimine ja pakendamine õhukindlatesse anumatesse. Lõkke süütamine koos ettevalmistatud söepurkidega. (Sobival hetkel lõunapaus.) 

12–15 Joonistusülesanne juhendaja ettevalmistatud söega. Ülesanne: maastiku-uuringud, lähivaated looduslikele objektidele ja nende võrdlemine inimese nahaga. Tööde tagasisidestamine. Maastikuvaate valimine ning söejoonistuse tegemine. Individuaalne juhendamine, ühised arutelud ja tagasisidestamine. 

15–15.30 Paus 

15.30–17 Söepõletuse katsetuste vaatlemine ja analüüs. Portree ja inimese kujutamine. Tööde tagasisidestamine ja kursuse lõpetamine.

Kursuse läbinu

  • teab joonistussöe valmistamise tehnikaid ja oskab orienteeruda poes müüdavate joonistussüte vahel
  • oskab valida joonistussöe valmistamiseks sobivat puitmaterjali, eeltöötleb seda ja teeb läbi joonistussöe põletamise protsessi, mille käigus katsetab erinevate puuliikidega ja leiab endale sobiva
  • loob isetehtud söest kohalikul loodusmaastikul põhineva joonistuse

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tööde esitlus ja arutelu. Arvestuse saanule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Vajalikud materjalid

Osaleja võtab ise kaasa ilmale vastava riietuse ja lõunapausiks söögi (kursus toimub välitingimustes)

Kursuse hinnas sisalduvad ja kohapeal on olemas joonistussöe ja joonistuste tegemiseks vajalikud vahendid (joonistuspaber, joonistusalus, metallpurk, foolium, puit, fiksatiiv jms)

Juhendaja

Anete Lomp on 2017. aastal lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide graafika eriala bakalaureuseõppe ning täiendanud end Erasmus-programmiga Belgias LUCA ülikoolis joonistamise erialal. 2021. aastal kaitses ta TLÜ ja EKA ühisõppekava kunstiõpetaja magistrikraadi. Hetkel õpetab ta Pelgulinna Gümnaasiumis kunsti ja disaini ning õpib Tallinna Majanduskoolis projektijuhtimist. Kunstnikuna osaleb näitustel alates 2014. aastast. Kunstniku Instagram/porfoolio: @anetelomp


Aeg: 18. augustil 2024 kell 10–17
Koht: Harjumaa, Kuusalu vald, Valgejõe küla
Maht: 8 akadeemilist tundi kontaktõpet
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 11. augustini või kuni kohti jätkub 

Hind: 160 eurot

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud