Kujutamisoskuste eelakadeemia 1

Kursus on mõeldud kunstiülikooli sisseastujale, kes soovib arendada visuaalset kujutamist ja mitmekesistada oma tehnilisi oskusi. EKA õppejõudude, tudengite ja vilistlaste juhendamisel õpitakse pildiloome baasoskusi – kompositsiooni, värvusõpetust ja joonistamist. Õpitud oskused tulevad kasuks igal EKA erialal.

Peale baasoskuste omandamist on soovi korral võimalik jätkata ka Kujutamisoskuste eelakadeemia 2 kursusel.

Sihtrühm
Kujutamisoskuste eelakadeemia 1 kursusele on oodatud kõik sisseastumishuvilised, kuid õpe sobib kõige paremini õppurile, kes pole varasemalt kunstikoolis käinud või on seda teinud ammu, aga sooviks end enne ülikooli astumist baasoskustega täiendada. Samuti on see hea võimalus põhioskusi õppida just EKA kontekstis – juhendavad tudengid ja vilistlased, kelle käsitlus on sünkroonis ülikooli õppega. Eelakadeemias saavad osaleda noored vanuses 16–26 eluaastat.

Vajalikud materjalid
Suurem osa töövahenditest tuleb õppuril ise kaasa võtta, kuid mõned vahendid on ka kooli poolt. Info vajalike vahendite kohta saadetakse osalejatele enne kursuse algust.

Kursuse läbinu
– omandab kompositsiooni- ja värvusõpetuse, joonistamise põhialused
– hoomab visuaalse väljendamise peamisi elemente
– tajub kujutist kui tervikut ja oskab üldpilti oma tahte järgi suunata
– on oma töid analüüsinud, esitlenud ja saanud juhendajatel tagasisidet 

Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad valminud töid ja saavad juhendajatelt tagasisidet. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus peale kirjaliku tagasiside täitmist.

Juhendajad

Mart Vainre on kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maalikunsti eriala BA (2011) ja uusmeedia eriala MA (2014). Tal on olnud mitmeid isiknäituseid ning tema töid on eksponeeritud ka KUMU ja Kunstihoone kuraatorinäitustel. Vainre teostab oma töid maalikunsti tehnikas, mis on tihti digitehnoloogia poolt vahendatud. Vainre on ka EKA õppejõud ja Eelakadeemia programmijuht.
martvainre.com

Lisette Lepik õppis Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti (2022) ning on täiendanud end Islandi Kunstiakadeemias installatsiooni erialal (2019). Peamiste meediumitena kasutab ta maali ja (maali)installatsiooni. Lepik mõtleb värvist ja materjalist kui substantsist, mille erinevad omadused ja kasutusviisid annavad võimaluse esile kutsuda tunnet, mälestust või äratundmist. Teemadering, millega ta tegeleb, koondub kehade ning nende kujutamise ja mõtestamise ümber. Ta on aktiivselt osalenud grupinäitustel Eestis, Islandil, Austrias ja Leedus. 2021. ja 2022. aastatel valiti ta Young Painter Prize finalistide hulka. 2022. aastal oli tal isikunäitus ‘’Eeva aed’’ Uus Rada galeriis Tallinnas.
lisettelepik.com

Daria Morozova õpib Eesti Kunstiakadeemias maalikunsti suunal ning on Eesti Noorte Kaasaegse Kunsti Liidu (ENKKL) lige. Tema looming keskendub raskemate tunnete mõtestamisele maalimeediumis. Daria tööde põhifookus on identiteedi küsimustel ning üksildustunne, mida ta avab tundlikus värvikasutuses ja emotionaalsetes portreedes. Daria tööd on otsingud sellest, kuidas viia konkreetne tunne teisteni ning läbi selle samastumist tekitada.


Aeg: 31. jaanuar kuni 23. märts 2024, kolmapäeviti kell 17.45–20 ja laupäeviti kell 11.00–13.15
Koht: Eesti Kunstiakadeemia, Põhja pst 7, Tallinn
Maht: 39 tundi auditoorset õpet ning 13 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Õppekeel: eesti keel
Grupi suurus: rühmas kuni 15 osalejat, minimaalselt 12 osalejat
Lisainfo: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Hind: 190 eurotJaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud