Kujutamisoskuste eelakadeemia 2: käekiri ja stiil

Kursus on mõeldud kunstiülikooli sisseastujale, kes soovib arendada visuaalset kujutamist, mitmekesistada oma tehnilisi oskusi ja arendada oma väljenduslaadi isikupärasemaks. 

EKA õppejõudude, tudengite ja vilistlaste juhendamisel arendatakse kujutamisoskuseid – vorm, maalimine, joonistamine. Õpitud oskused tulevad kasuks igal EKA erialal.

Arendame oma käekirja, katsetame autorispetsiifiliste kujutamisviisidega, mis meid teistest eristavad. Enne kurust on soovi korral võimalik osaleda ka baasoskustele keskenduval Kujutamisoskuste eelakadeemia 1: baasoskused kursusel.

Sihtrühm
Kujutamisoskuste eelakadeemia 2 kursusele on oodatud kõik sisseastumishuvilised, kuid õpe sobib kõige paremini kujutamise baasoskused omandanud õppurile, kes soovib vundamendile veidi kõrgemaid kihte rajada. Eelakadeemias saavad osaleda noored vanuses 16–26 eluaastat.

Vajalikud materjalid
Vajaminevad materjalid tuleb ise kaasa võtta. Info vajalike vahendite kohta saadetakse osalejatele enne kursuse algust.

Kursuse läbinu
– oskab eksperimenteerida vormiga, end väljendada joonistamises ja maalimises
– on katsetanud erinevate käekirjade ja kujutamisviisidega
– eristab erinevate meediumite (vorm, joonistus, maal) väljendusviiside spetsiifikat
– on oma töid analüüsinud, esitlenud ja saanud juhendajatel tagasisidet

Arvestus
Kursus lõpeb arvestusega, kus osalejad esitlevad valminud töid ja saavad juhendajatelt tagasisidet. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus peale kirjaliku tagasiside täitmist.

Juhendajad

Mari Männa (s 1991) on Eestis tegutsev skulptuurikunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli semiootika eriala (BA) Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala (BA) ja Eesti Kunstiakadeemia kaasaegse kunsti (MA) õppekava. Lisaks on ta end täiendanud nii Gerrit Rietveldi Akadeemias, kui ka Aalto ja Linzi Kunstiülikoolis. Tal on olnud mitmeid isiku- ja grupinäituseid Eestis ja välismaal. Männa värskeim soolonäitus oli “Day 238” Vilniuses.
mannamari.com

Eero Alev (s 1983) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuse kraadiga maali erialal ning magistrikraadiga kaasaegse kunsti õppekaval. Hetkel on ta Eesti Kunstiakadeemia joonistamise ja maalimise õppejõud ning töötab vabakutselise kunstnikuna.

Olles tugev traditsioonilistes figuraalse kujutamise meetodites, on tema käekiri realistlik ja ainestik talle ainuomases võtmes. Teoste põhiteemaks on ruum ja inimene, tihti lapsed, erilist tähelepanu on pööratud meeleolule.

Lisette Lepik (s 1999) lõpetas Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuseõppe maalikunsti suunal (2022) ning on täiendanud end Islandi Kunstiakadeemias installatsiooni erialal (2019). Peamiste meediumitena kasutab ta maali ja (maali)installatsiooni. Lepik käsitleb värvi ja materjali kui substantsi, mille erinevad omadused ja kasutusviisid annavad võimaluse esile kutsuda tunnet, mälestust või äratundmist. Teemadering, millega ta tegeleb, koondub kehade ning nende kujutamise ja mõtestamise ümber. Lepik on aktiivselt osalenud grupinäitustel Eestis, Islandil, Austrias ja Leedus ning on teinud mitmeid isikunäituseid Tallinna ja Tartu galeriides. lisettelepik.com


Aeg: 29.10–10.12.2024, teisipäeviti ja neljapäeviti kell 17.45–20.00
Koht: Eesti Kunstiakadeemia, Põhja pst 7, Tallinn
Maht: 39 tundi auditoorset õpet ning 13 tundi iseseisvat tööd (2 EAP)
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Õppekeel: eesti keel
Grupi suurus: kuni 15 osalejat, minimaalselt 12 osalejat
Lisainfo: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerimine: 22. oktoobrini 2024 või kuni kohti jätkub
Hind: 190 eurot


Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud