Linna joonistamine

Joonistamise kursus on mõeldud neile, kel on huvi arhitektuuri vastu ning soov arendada oma oskusi keskkonna ja ruumi kujutamisel. Viie päeva jooksul õpitakse andma väheste vahenditega edasi Tallinna vanalinna miljööd.

Kursusel täiendatakse eelnevaid teadmisi perspektiiviõpetusest, kompositsioonist ja erinevate joonistusmaterjalide kasutamisest. Oluline on isikupärane lähenemine objekti valimisele ja ülesande lahendamisele. Õpitakse, mida silmas pidada, kuidas endale jõukohane motiiv valida ning millist materjali kasutada.

Eeldused osalejale
Keskharidus ja eesti keele oskus, perspektiivireeglite tundmine

Õppemeetod
Juhendaja abiga valitakse igal päeval joonistamiseks sobiv vaade või motiiv. Juhendaja annab jooksvalt tagasisidet ja suunab. Toimub neli kohtumist, igal kohtumisel valmib üks joonistus.

Kursuse läbinu

  • oskab isikupäraselt kujutada valitud linnamaastikku
  • oskab kasutada erinevaid materjale ja joonistusvahendeid
  • on saanud esmase ettekujutuse akadeemilisest joonistamisest

Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tagasiside ja arutelu. Arvestuse läbinule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Vajalikud materjalid
Osaleja võtab ise kaasa: pastellipaber (A1-formaat), süsi, pastellid, marker ja töö fikseerimiseks söelakk. Kuna joonistame õues, siis panna selga ilmaga sobiv riietus.

Juhendaja
Matti Pärk on omandanud ERKI magistrikraadi raamatuillustraatori erialal 1976. Ta on Eesti Kunstiakadeemia joonistamiskursuste juhendaja olnud 1984. aastast alates. Pärk on osalenud kevadnäitustel ning tema isikunäitusi on toimunud Rootsis, Ungaris, Jõhvis, Keilas, Tartus ja Tallinnas. Pärki joonistusi leiab nii Poola, Austria, Eesti ja Rootsi kui ka Ungari kogudest. Aktiivse illustraatori ja kujundajana on Pärk pälvinud aastatel 1976–2000 raamatukonkurssidel tunnustuse 23 korral. 2015. aastal nomineeriti ta rahvusvahelise 5. Tallinna joonistustriennaali peaauhinnale. Ta on maketeerinud, kujundanud ja illustreerinud teatmekirjandust, luulekogusid ja ilukirjandust läbi aegade.


Aeg: 16. mai kuni 13. juuni 2023 teisipäeviti kell 18–21
Koht: Põhja pst 7, Eesti Kunstiakadeemia ja selle lähiümbrus Vanalinnas
Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet ja 6 tundi iseseisvat tööd (1 EAP)
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 9. maini või kuni kohti jätkub
Hind: 230 eurot

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud