Linna joonistamine

Suvine joonistamise kursus on mõeldud neile, kel on huvi arhitektuuri vastu ning soov arendada oma oskusi keskkonna ja ruumi kujutamisel. Nelja päeva jooksul õpitakse andma väheste vahenditega edasi Tallinna vanalinna ja Kalamaja miljööd.

Osalemiseks on vaja tunda perspektiivireegleid.

Kursusel täiendatakse eelnevaid teadmisi perspektiiviõpetusest, kompositsioonist ja erinevate joonistusmaterjalide kasutamisest. Oluline on isikupärane lähenemine objekti valimisele ja ülesande lahendamisele. Õpitakse, mida silmas pidada ja kuidas endale jõukohane motiiv valida ning millist materjali kasutada.

Õppemeetod

Juhendaja abiga valitakse igal päeval joonistamiseks sobiv vaade või motiiv. Juhendaja annab jooksvalt tagasisidet ja suunab. Toimub neli kohtumist, igal kohtumisel valmib üks joonistus. 

Kursuse läbinu

  • oskab isikupäraselt kujutada valitud linnamaastikku
  • oskab kasutada erinevaid materjale ja joonistusvahendeid
  • on saanud esmase ettekujutuse akadeemilisest joonistamisest

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tagasiside ja arutelu. Arvestuse läbinule väljastatakse Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus peale kirjaliku tagasiside täitmist.

Vajalikud materjalid (võtab osaleja ise kaasa)

Süsi, pastellid, marker ja töö fikseerimiseks söelakk

Kuna joonistame õues, siis panna selga ilmaga sobiv riietus. Kaasa võtta istumisalus (kokkupandav kalamehetool) ja nokkmüts.

Juhendaja

Matti Pärki asendab Allan Kukk, kes on omandanud 1995. aastal Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi graafika erialal. Ta on graafiline disainer ja kujundaja ning hinnatud juhendaja EKA täienduskoolituse kursustel alates 2003. aastast.


Aeg: 15.–18. augustini 2022 kell 16–19
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia ruumis A206
Maht: 16 akadeemilist tundi kontaktõpet
Hind: 180 eurot
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 8. augustini või kuni kohti jätkub

Registreerun

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud