Linna joonistamine

Autor: juhendaja Matti Pärk

Suvine joonistamiskursus on mõeldud neile, kel on huvi arhitektuuri vastu ning soov arendada oma oskusi keskkonna ja ruumi kujutamisel. Viie päeva jooksul õpitakse andma väheste vahenditega edasi Tallinna vanalinna. 

Kursusel täiendatakse eelnevaid teadmisi perspektiiviõpetusest, kompositsioonist ja erinevate joonistusmaterjalide kasutamisest. Oluline on isikupärane lähenemine objekti valimisele ja ülesande lahendamisele. Õpitakse, mida silmas pidada ja kuidas endale jõukohane motiiv valida ning millist materjali kasutada.

Eeldused osalejale

Keskharidus ja eesti keele oskus, perspektiivireeglite tundmine

Õppemeetod

Juhendaja abiga valitakse igal päeval joonistamiseks sobiv vaade või motiiv. Juhendaja annab jooksvalt tagasisidet ja suunab. Toimub viis kohtumist, igal kohtumisel valmib üks joonistus. 

Kursuse läbinu

  • oskab isikupäraselt kujutada valitud linnamaastikku
  • oskab kasutada erinevaid materjale ja joonistusvahendeid
  • on saanud esmase ettekujutuse akadeemilisest joonistamisest

Hindamine

Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on tagasiside ja arutelu. Arvestuse saanule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Vajalikud materjalid

Osaleja võtab ise kaasa söe, pastellid, markeri ja töö fikseerimiseks söelaki

Kuna joonistame õues, siis panna selga ilmaga sobiv riietus, võtta kaasa istumisalus (kokkupandav kalamehetool) ja nokkmüts

Tugeva vihma korral toimub kursus siseruumides

Juhendaja

Matti Pärk on omandanud ERKI magistrikraadi raamatuillustraatori erialal 1976. Ta on juhendanud Eesti Kunstiakadeemia joonistamiskursuseid alates 1984. aastast. Pärk on osalenud kevadnäitustel ning tema isikunäitusi on toimunud Rootsis, Ungaris, Jõhvis, Keilas, Tartus ja Tallinnas. Pärki joonistusi leiab nii Poola, Austria, Eesti ja Rootsi kui ka Ungari kogudest. Aktiivse illustraatori ja kujundajana on Pärk aastatel 1976–2000 raamatukonkurssidel tunnustuse pälvinud 23 korral. 2015. aastal nomineeriti ta viienda rahvusvahelise Tallinna joonistustriennaali peaauhinnale. Ta on maketeerinud, kujundanud ja illustreerinud teatmekirjandust, luulekogusid ja ilukirjandust.


Aeg: 12.–16. augustini 2024 kell 16–19
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia, ruum A206 ja linnaruum
Maht: 20 akadeemilist tundi kontaktõpet
Õppekavarühm: kujutav kunst ja kunstiteadus
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: kuni 5. augustini või kuni kohti jätkub

Hind: 225 eurot

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud