Nahast seljakoti valmistamine

Kursuse käigus valmistatakse vastavalt etteantud lõigetele mahukas sertifitseeritud taimparknahast mitmel viisil kantav seljakott/õlakott (convertible backpack). Koti valmistamisel kasutatakse erinevaid käsitöölikke nahatöövõtteid. Kott õmmeldakse kokku masinõmblusega. Valikus on musta või pruuni tooni taimparknahk, rihmade jaoks naturaalne või musta tooni rihmanahk. Kvaliteetne nahk ja furnituurid on kohapeal olemas ja sisalduvad kursuse hinnas.

Eeldused osalejale 
Keskharidus ja eesti keele oskus

Kava

1. päev. Sissejuhatus kursusesse. Materjali omaduste tutvustamine (taimparknahk). Ülevaade erinevatest nahatööriistadest ja -töövõtetest. Detailide väljalõikamine.

2. päev. Ettevalmistused õmblemiseks.

3. päev. Koti kokkuõmblemine.

4. päev. Koti kokkuõmblemine, viimistlus.

Kursuse läbinu

  • tunneb koti konstruktsiooni ja valmistamise tehnoloogiaid
  • oskab lõikeid ja töövahendeid kasutada
  • suudab rakendada omandatud teadmisi iseseisvalt kottide valmistamiseks

Hindamine
Kursus lõpeb arvestusega, mille sisuks on valminud jalatsite esitlus ja väljapanek. Arvestuse läbinule väljastatakse pärast kirjaliku tagasiside täitmist Eesti Kunstiakadeemia täienduskoolituse tunnistus.

Vajalikud materjalid
Kvaliteetne  nahk ja furnituurid on kohapeal olemas ja sisalduvad kursuse hinnas.

Juhendajad
Marika Jylhä on lõpetanud Häme Rakendusteaduste Ülikoolis jalatsiprogrammi bakalaureuseõpingud ning omandanud magistrikraadi EKAs nahakunsti erialal (2014). Ta on täiendanud ennast Pariisis, Prahas, Riias ja Helsingis ning alates 2014. aastast juhendab ta EKAs praktilise suunitlusega jalatsivalmistamise kursuseid. Jylhä on aksessuaaribrändi Kuula+Jylhä kaasasutaja.

Merle Visak on lõpetanud EKA naha-, aksessuaari- ja köitekunsti bakalaureuseõpingud (2010) ja omandanud EKA nahakunsti eriala magistrikraadi (2015). Töötanud magistriõpingute ajal EKA nahakunsti osakonna aksessuaaritöökoja meistrina. Erialaste katsetustega alustas juba enne EKA õpinguid ning on olnud praktiseeriv nahadisainer alates 2004. aastast. Ta on omanimelise brändi asutaja ja disainer ning töötanud valdavalt eritellimustöödega, kuid loonud ka väikeseeriaid ning teinud koostööprojekte erinevate Eesti naha- ja ehtedisaineritega.


Aeg: 14.–17. augustini 2023 kell 16–19
Koht: Põhja pst 7, Tallinn, Eesti Kunstiakadeemia, õpperuum B510
Maht: 16 akadeemilist tundi kontaktõpet
Õppekavarühm: moe-, sise- ja tööstusdisain
Lisateave: koolitus@artun.ee, 5919 9496
Registreerumine: 7. augustini või kuni kohti jagub

Hind: 530 eurot
Registreerudes enne 21. juulit, on võimalik tasuda ka osamaksetena: registreerudes 250 eurot, seejärel 26. juuliks 280 eurot.

Jaga sõpradega:
Lisa Google kalendrisse

Viimati muudetud